Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

Otur evinde yaa…

29.08.2019 - 08:24:11

 

Geçen akşam Tv’de Güldür Güldür Show izledim. Hani moralim düzelmedi değil. Bir çok konulara el atılan bu tiyatro tarzındaki skeçlerde çok anlamlı konular var.

Mesela otur evinde ya diyor. Aklıma hemen Düzce’de yaşanan bazı olaylar geliyor.

Yerel ve ulusal basına malzeme olan bir olay var. Düzce AKP Kadın Kolları Başkanı ve belediye meclis üyesi imiş ben bilmiyorum. Vallahi basına yansımasa ismini bile bilmiyordum. Güler Güneş ismindeki bu arkadaşımız partiyi ve görevini hayır işleri için kullanıyormuş.

Güler hanım için yakınını işe sokmuş, valiliğe sokmuş, falanca yere birisini müdür yardımcısı yaptırmış, kadınlar lokali bundan soruluyormuş falan filan icraatlar basına yansımış.

Vallahi bugüne kadar Düzce AKP Kadın Kolları’nda kim görev yaptıysa tanımışımdır. Ama ne hikmetse Güler hanımı hiç tanımadım.  O da icraatları ile çalışmaları ile kendini tanıtamadı. Kendi tanıttı ama hep spekülasyonlarla tanıttı. Yani İşkur müdürlüğü görevini yapıyormuş.

Ya arkadaşlar ben bu iddiaları duyunca, basın da okuyunca şok oldum. Bize ne oldu? Biz neden böyleyiz demekten kendimi alamıyorum.

Güler hanım için fazla detaylara girmediğimi buradan belirteyim. Bana düşüncemi sorarsanız söyleyeyim. Aynı güldür güldür showdaki kelime aklıma geldi. Alın görevden otursun evinde ya.

Evet partiye zarar veren, Düzce’ye zarar veren, hak yiyen, başkasının hakkını gasp eden, kendinden ve çevresinden başkasını düşünmeyen, icraat yapmayan, hayır işlemeyen her kim olursa olsun görevden alın, parti yetmez Düzce’den uzaklaştırın.

Düzce AKP İl Başkanı Mustafa Keskin kardeşim… Seni yıllardır tanırım, sen de beni iyi tanırsın. Bana öyle geliyor ki biraz pasif kalıyorsun. Sen  Düzce’yi yönetecekken Düzce seni yönetiyor gibi geliyor bana…

Bu konulara acilen el at ki senin başkanlığın belli olsun. Ağırlığın belli olsun. Ne demek kadınlar lokalinde çalışanı işe sokacakmış, ne demek valilikte işe sokmuş, ne demek Emine Alkan’ı müdür yardımcısı yaptırmış, ne demek torpille insanları belediyeye aldırmak, ne demek? ne demek size soruyorum.

Tabii duyulanlar böyle. Yoksa duyulmayan, bilinmeyen başka olaylar olabilir mi? Başka torpiller ortaya çıkabilir mi?

Ya arkadaşlar ateş olmayan yerden duman çıkmaz diye bir atasözü vardır. Ben sadece ve sadece kul hakkı yiyenleri Allah’a havale ederim. Kararları ve cezalarını ben değil Allah verir.

Sayın Keskin, acilen açıklama yap. Evet böyle olaylar olmuştur, biz Düzce  AKP olarak yaşananları tasvip etmiyoruz. Bizleri seven herkesten özür diliyoruz  deyiver bu konu kapansın.

Aksi takdirde yüce mevlam affetmez. Bana gel neyle gelirsen gel ama kul hakkı ile gelme diyor. Yalan mı?

Torpille işe alma konusunda (pardon) hayır kurumu için kime başvuracağız. İşe girmek için nereden başlayacağız, bize bir yol gösterin, biz bu yolları fazla bilmiyoruz. Diploma, resim, nüfus kağıdı, temiz kağıdı vs. vs. kağıtları kime veya kimlere vereceğiz? Bu konuda kime başvuracağız yardımlarınızı bekliyorum.

Pardon Düzce AKP Kadın Kolları Başkanlığı’na mı başvuracağız. Ne yapacağız bize bir yardımcı olursanız sevineceğiz. Hatta sizlere bol bol dua edeceğiz.

Ya çıldıracağım… Bu Düzce hiç iyi şeylerle anılmayacak mı? Her gün yeni bir olayla karşılaşmak zorunda mıyız?

Mustafa Bey partiyi ve üyelerinizi bir gözden geçiriniz. Kim nerede ne yapıyor bakınız.

Sayın Belediye Başkanım Faruk özlü… Şu belediyeyi bir elden geçiriniz. Torpille kimler işe alınmış, hangi kanaldan işe girenler var. Bir takip ederseniz seviniriz.

Hatta kamuoyu ile paylaşalım ki, kim kimin ne olduğunu bilsin. Ne demişlerdi. Otur evinde yaa… (konu hakkında yazılarımız devam edecek)

Esenkalın…     
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
helal sana metin abi güzel konulara değindin yine.başarılar dileği ile.
halil - 29.08.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,00

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8