Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

Geçmişe dönük hesap sorulmalı

4.09.2019 - 09:12:51

Düzce Belediye Başkanlığı ve Düzce AKP İl Başkanlığı geçmişe dönük şaibe kokan işlerle ilgili olarak hesap sormalıdır.

Düzce’de halkın ağzından düşmeyen ve iddia edilen konular arasında yer alan dedikodulara son verilmesi için geçmişe dönük yapılan işlerde şaibe kokan olayların gün yüzüne çıkarılması isteniyor.

Düzce’de kim ya da kimler haksız kazanç elde ettiyse, kim ya da kimler partisi sayesinde haksız kazanç sağladı ise, kim ya da kimler torpille işe insan aldıysa, kim ya da kimler parti adını kullanıp, başkanlık sıfatını kullanıp torpil yaptıysa araştırılsın.

Hak edip de boşta kim kaldıysa, hak etmeyip torpille kim işe yerleştiyse Allah onları ıslah etsin. Başkasının istihkakını yiyen, başkasının hakkını yiyen kim varsa Allah onları ıslah etsin.

Düzce halkının merak ettiği bu konuların açıklığa kavuşması bekleniyor.

Düzce AKP İl Başkanı Mustafa Keskin arkadaşımızdan rica ediyoruz. Size bağlı olan tüm birimlerinizden hesap sorun. Size bağlı olan tüm kollardan hesap sorun. Sizin partiniz içinde ne var ne yok, tek tek inceleme yapın. Başvuruları elden geçirin, kimler gelmiş kimler gitmiş. Kimler kimlerin yakını imiş, akrabası, arkadaşı, dostu, tanıdığı imiş. Kim kimleri işe sokmuş, nerelere yerleştirmiş, kimlerin hakkı yenmiş gibi bir çok konuları elden geçirmeniz bekleniyor.

Bu ne ya? Biz her gün gazete, televizyon ya da basın kuruluşlarında böyle torpil haberlerini okumaktan bıktık, buna bir çare bulun. Adı geçenleri partiden uzaklaştırın, istifalarını isteyin.

Yok efendim AKP Kadın Kolları Başkanı kim ise bilmiyorum adı bir çok olaylarda geçmeye başladı. Kadınlar lokali, meclis toplantıları, yeypaş şirketine bayan almaları, kermes paraları, söz verdiği yerlere gitmemesi vs. vs. falan filan işler dilden dile dolaşıyor.

Olmadı açıklama yapın, kamuoyunu aydınlatın. Belgeleri ile ispatlayın bu milleti rahatlatın. Tabii kimse yoğurdum kara demez ama siz çıkın dobra dobra gerçekleri söyleyin. Halk sizi daha çok sevecektir. Kaçamak açıklamalar, kaçamak çözümler ile bizleri kandırmayın. Biz bugün inanırız ama bunun öbür tarafını unutmamak gerekir. Bu vebal çok ağır vebaldir bunu da bilin. Başkaları için kendinizi ateşe atmayın. Açıklama yapmazsanız bu işin sonu Ankara’ya varacak gibi görünüyor.

Gelelim Belediye Başkanımız (eski bakan) Faruk Özlü Bey’e… Daha önce defalarca yazdım, çok ama çok efendi, saygıdeğer, yardımsever bir kişiliğe sahip olan belediye başkanımızı harcamayın dedim.

Özlü’yü de uyardım. Siz çok iyi biri olabilirsiniz ama sizi yanlış yönlendirebilirler dedim. Her kim ya da kimler olursa olsun, her kılığa girip, her numaraya girip sizi etkilemeye çalışabilir dedim.

Sayın Özlü’yü kaybetmek üzereyiz diyebilirim. Düzce’nin çarkına uymaya başladı diyebilirim. Sayın Özlü’nün Ankara’daki bakanlık görevi ile belediyen çalışmalarının farklı olduğunu söyleyebilirim.

Çok kısa bir örnek vereyim: Görevi devreden eski belediye başkanı Dursun Ay ne dedi biliyor musunuz?

‘’Ben audiye binip belediye bütçesine zarar veremem. Bu arabayı hemen satacağız.’’

Arkadaşlar Dursun Ay arabayı sattı, arkasından onlarca araba kiraladı. Yani şapkayı bu kafadan çıkardı diğer kafaya taktı.

Yani tasarruf diye bizi kandırdı, başka araçlar kiralayarak iki audi parası ödemeye başladı. Yani sağlık raporu ile hijyen raporu diyelim. Sonuçta ikisi de temizliği ifade eden bir rapordur. Yalnızca isimleri değişiktir. Yani aynı yola çıkıyoruz.

Sayın Özlü’de tasarruf dedi, kısıtlama dedi, kiralık araçları kaldırdı, yakıtta yarı yarıya tasarruf sağladı.

Daha çok anlatacaklar var ama kısa keselim. Madem belediye borç batağında da, bu kadar danışmana, başkan yardımcısına, bayan atamalarına ne gerek var? (yazılarım devam edecek)

Esenkalın…
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
sağolasın metin abi.yine güzel şeylere imza attın.eline diline ağzına sağlık.sen olmasan çok şeyleri öğrenemeyeceğiz.
halil - 4.09.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,80

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8