Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
21.11.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

Düzce’yi Düzceliler cezalandırdı

17.10.2019 - 09:41:34

Düzce’den bir şey olmaz dedim ya olmadı. Bütün şehirler yenilik peşinde koşarken biz hava peşinde koşuyoruz.

Arkadaşlar… Düzce’nin eski  PTT binası kaldığı yerden hizmete devam edecek. Düzce’nin çok bilmiş insanları yüzünden halkımız 2 yılı aşkın süre işkence görmüştür.

Düzce’nin tam ortasında yer alan PTT binası hakkında çok şikayetler vardı. Efendim çarşının tam ortasında yer alan PTT binasından şikayetçiyiz diyenlerin şikayetleri neydi?

Kaldırımlar işgal ediliyor. PTT etrafında oturanlar rahatsızlık veriyor. PTT’de sıra alanlar kaldırımlarda uzun kuyruklar oluşturuyor. Bu kuyruklar yüzünden vatandaşlar kaldırımlarda yürüyemiyor. PTT binasının içi dar geliyor. PTT binasında kış aylarında dışarıda kalanlar üşüyor. Kısacası PTT binası için şikayetler bitmiyordu.

Düzce Posta ve Telgraf Başmüdürü Recai Akgül hemen harekete geçti. Şikayetleri yok etmek, şikayetleri kaldırmak, şikayetleri en aza indirmek için binanın tadilatına karar verdi.

Amaç kaldırımlardaki yığılmaları önlemek, vatandaşları soğuktan korumak, insanların PTT içinde rahat oturmalarını sağlamak, hizmetin en iyisini sunmaktı.

Türkiye’nin bir çok yerinde yeni PTT binaları göz kamaştırırken, Düzce’de de aynı modern bir PTT binasının kazandırılması düşünüldü. Kısaca amaç insanlara en iyi hizmeti sunmaktı.

Projeler hazırlandı, PTT binası boşaltıldı ve tam bakıma girecekken, tam inşaata başlanacakken bu sefer ortaya başka şikayetler çıktı.

Efendim bizim betondan kaplı PTT binası müzelikmiş. Yani tarihi eser olarak kalması gerekiyormuş.

Gülmekten kendimi alamadım. Düzce PTT binasını tarihi eser diye reklam yapanlar, mahkemeye verenler aslında Düzce halkını cezalandırdılar.

Allah aşkına hiç tarihi bina görmesem inanacağım. Düzce PTT’sinin neresi tarihi söyleyin. Her tarafı beton yahu…

İşin aslı PTT binasının tarihi eser ya da müzelik olması değil. Reklam kokan davranışlar sergilendi. PTT’nin bakıma girmesini engelleyen kişiler, gündemde kalmak için PTT’yi alet ettiler. Yakaladıkları bu fırsatı şova çevirdiler.

Sonuçta çarşının göbeğinde bulunan Düzce PTT binası yeniden açılıyor. Kaldığı yerden devam edecek. Badana yapılacak, temizlenecek ve 15-20 gün sonra tekrar açılacak.

Ne oldu şimdi?

 Hizmet kaçtı, PTT 2 yıl kapalı kaldı, vatandaşlar başka şubelere giderek çile çektiler. Yine karda, kışta, sıcakta, soğukta, yağmurda kaldırım üstünde kalacaklar. Yine kalabalık olacak, yine kaldırım işgalleri olacak, yine şikayetler olacak.

Kısacası 2 yıl aradan sonra tekrar başa döndük.

Ne oldu şimdi?

Bizim Düzceliler, bizim bilmişler, bizim şovmenler, bizim insanımız Düzce’yi cezalandırmış oldular.

Tarihi eser nedir bilmeyenler, müzelik binaların nasıl olduğunu bilmeyenlerin yüzüne Düzce PTT’sini Düzceliler cezalandırmış oldu.

Eski Düzce PTT binasını bilenlere söylüyorum. Her şeyi orjinaldi, tahtadandı, merdivenleri, odaları, kapıları eski orijinal şekli ile hizmet veriyordu.

PTT binası bir bakıma girdi. Bütün orjinelliği yok edildi. Kimsenin sesi çıkmadı. Gelen şikayetler üzerine PTT ikinci kez bakıma girecekti ki, bizim bilmiş Düzceliler sahneye çıktı.

Beton yığınına dönen PTT binasını tarihi bina ilan ettiler. Ben bunlara gülüyorum, hatta gülme krizine giriyorum.

Böyle insanlar yüzünden Düzce kalkınamıyor. Böyle insanlar yüzünden ilerleme yapamıyoruz. Allah aşkına şu Düzce’nin yakasından bir düşün.

Modern PTT binasını kaçırdık. Halbuki bizim her yerimiz tarihi, her yerimiz müze haberiniz yok.

Esenkalın…

 

 
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8