Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Harun Can ŞERBETÇİ

Bisiklet yolunun attı zinciri, berbat etti bir çuval inciri…

4.11.2019 - 09:15:48

Torpilli İstanbul Caddesindeki bisiklet yolunun birkaç günde zinciri attı, bir çuval incir battı. Önce bir otomobil çarptı galvaniz korkuluklara, hasar gördü, iki korkuluk koptu. Bu bölümde tek bir işaret bile yok.  Önceki günde hesapsız ve ölçüsüz yapılan bisiklet yoluna, bir de sağ şeritte araç parkları da eklenince trafik kitlendi  ve Belediye otobüsü araya sıkıştı. Sonra vatandaşlar, galvaniz korkulukları söktüler ve otobüsü kurtardılar.

Bunlar cereyan ederken, halkın bu işe büyük tepkisi olduğunu da ifade edeyim. Vatandaş, burayı hem komik buluyor, hem de gereksiz buluyor. Bunu da sizlere duyarayım efendim. 

Buraya bu çalışmayı yapanlar kimler ise;  hiç ellerine bir mazura alıp- ölçüp biçmemişleri mi acep? Hesap- kitap, fizik- matematik diye bir şey var. 

Hadi bu işi yaptınız. Trafik rahatlasın diyorsanız; o zaman yolun sağ tarafına ücret almak için araç parkı yaptırmayın.  Yaptıracağız diyorsanız;  parkmetreleri  önce niye hizmete sokmadınız?  Garanti bankası şubesi önünden, heykelin önüne kadar, yaklaşık 400 metrelik bisiklet yolu olsa ne olur, olmasa ne olur?  Bisiklet yolunun bitiminden sonrasında bisikletliler ne yapacak? Bisikletlerini sırtlarına mı alacaklar?

Ayrıca şunu da belirteyim:  Düzce merkezde trafik rahatlasın isterseniz tek yolu var bu işin. Ana arterlerde resmi değnekçiliği bırakacaksınız efendim.  

 PTT’DE  DE BİR ÇUVAL İNCİR HİKAYESİ

Geçtiğimiz yıllarda kapanan merkez PTT, geçen Çarşamba günü açıldı. Tam hizmete girdi diyemeyiz. Niye diye sorarsanız, daha sistemi oturtmaya çalışıyorlar.  Personel yenilenmiş, Düzceli bir müdür göreve gelmiş. 

PTT, öğle mesaisinde bir memuru görevlendirmiş. Sözde öğle arasında da hizmet veriyorlar. Ancak, sırası gelen bazı vatandaşlara  “13.30’da  gel” deniyor. Şef gelsin, onay versin paranızı öderiz diye geri çevrilen vatandaşların maalesef işi görülmüyor.   O zaman 13.30’da aç postanenin efendi.  Vatandaşın da işi- gücü var.  Sadece siz mi mesai kullanıyorsunuz?  Vatandaş’ta öğle arası işini görmeye çalışıyor. Öğle arası hizmet veriyorsanız, o zaman bir de onay verecek yetkili de bırakın. Vatandaşı sırada beklet, sonra öğleden sonra gel. Olmadı beyler.

Ayrıca bankamatiğiniz de, her zaman sorunlu. Bu konuyu da bir çözün.   Mesele binayı açmak, yeni personel almak değil, vatandaşın işini görmek.

Düzce, hep iyi şeylere layık. Ancak geçen gün dediğim gibi, bu kafayla deli raporu almaya namzet bir şehiriz halen.

Neresini tutsanız bir sorun, bir aymazlık, bir vurdum duymazlık.

Kısacası;  çuval, çuval  incirler berbat olmaya mecburlar.
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8