Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

Faruk Özlü’yü bekleyen tehlikeler

2.12.2019 - 09:18:19

DÜZCE Belediye Başkanı (eski bakanımız) Faruk Özlü’yü hepimiz tanıyoruz. 8 aydır Düzce Belediyesi ondan soruluyor.

Özlü, bugüne kadar sadece İnönü parkını yıktı, çürük olmayan ağaçları kesti, saat kulesi ile rabia heykelini kaldırırken tramvay hattını yok etti. Kadrosunu danışman ve belediye başkan yardımcıları ile doldurdu. İlaveten basın ve halkla ilişkiler, bir kaç eleman takviyesi ile çalışmalarına devam ediyor.

Özlü’nün mütevazi, kibar ve efendiliğini hepimiz biliyoruz. Bakanlık ile Başkanlık arasındaki farkı mutlaka farketmiştir.

Ben şahsım olarak Sayın Özlü’ye bazı tavsiyelerde bulunmak istedim. Sayın Özlü’nün önünde 4 yıllık bir dönem var. Düzce Belediyesi’nin bir o kadar da borcu var.

Maaşlar, ikramiyeler, mesailer, alacaklılar derken, çiftliğe dönen belediyede tasarruf ve kısıtlama yolu kimsenin işine gelmedi. Makam arabaları kaldırıldı derken, başkan yardımcılarına, danışmanlara özel araçlarla beraber özel şoförlerin tahsil edilmesi, bu ne biçim tasarruf bu ne biçim kısıtlama diye dedikodulara yolaçtı.

Sayın Bakanım her zaman söylediğim sözleri sizlere de söylemek istiyorum. Etrafınızdaki çakallara çok ama çok dikkat ediniz. Laf ebelerine, edebiyat parçalayanlara, yağcılık yapanlara, el bağlayanlara, el ovuşturanlara, şakşakçılara dikkat ediniz.

Öyle bir zaman gelecek ki bana hak vereceksiniz.

Burası Düzce… Buranın havası Ankara’ya benzemez. Gülerken ısıran bir topluluğa sahibiz. İş peşinde, ihale peşinde koşanlar var. Birbirlerini kötüleyenler var. Belediye’ye adam aldırma peşinde koşanlar var. Dedikodu var, insan kötülemek var, işten kaçanlar var. Hatta belediyede fazlalık bile var.

Düzce Belediyesi’nde particilik var, kendine çok güvenenler var, yüzünüze gülüp arkanızdan konuşanlar var. Aldığınız görev çok kutsal bir görevdir, ama çok da zor bir görevdir.

Düzce’de heykelinizi bir günde dikerler, bakmışsınız akşam yıkarlar. Sizi bir gün içinde ipe gönderirler, bakmışsınız akşam ipten alırlar. Düzce böyle bir yer. Kırk yıl taşı iyi olursun, bir gün indir kötü olursun.

Öyle şakşakçılar var ki, yaptıkları kaçak çıkmalara göz yummanızı isteyecekler. Kaçak işyeri, büfe gibi yerlere göz yummanızı isteyecekler. Hatta istedikleri yeri asfalt yaptıracak kadar ileri gidecekler.

O asfaltları kendi mekanların ismini vererek değil, sokak ismi, cadde ismi vererek yaptırırlar ruhunuz bile duymaz. Sayın Bakanım size para kaynağı bulalım diyen olmaz, size şuraları buraları yapalım diyen olur.

Belediyede işe alınan bayanlar, hurda meseleleri, geçmiş başkanlar için kurulan komisyonlar balon oldu.

Beni tanıyan, beni bilenler ne kadar doğru ve dürüst yazılar yazdığımı bilirler. Sizi uyarma gereği duydum, sizi bekleyen tehlikelere karşı uyanık ve dikkatli  olmanızı istedim. Her şeyi çok ama çok sıkı inceleyin. Bu yüzden her şeyin altına imza atmayın.

Bu yazıyı size değer verdiğim için yazdım. Yoksa bana ne derim. Dost acı söyler doğru söyler misali bana kırılmayın. Belediye’de şu anda  gidişatın iyi olduğunu söyleyemem.

Belediyenin parası har vurup harman savrulmasa bile parayla yaptırılacak işlerin belediye tarafından bedava yaptırılmasını da görmek ve duymak istemiyorum.

Sayın Bakanım bir futbol takımı kurdunuz. Bu takım iyi oynarsa hoca şöhret olur. Takım kötü oynarsa hocanın istifası istenir. Siz şu anda hocasınız, takımın oynayacağı oyuna göre taraftarlar sizi ya sevecek ya da istifanızı isteyecek.

Sizin Düzce’de marka olmanızı istiyorum. Sizin masaya yumruğunu vuran, her lafa bakmayan, doğruysa doğru, yanlışsa yanlış diyebilen biri olmanızı istiyorum.

Zaman gelecek bana hak vereceksiniz. Tekrar uyarıyorum, tekrar buradan yazıyorum. Etrafınıza dikkat ediniz, şu anda takım iyi oynamıyor. Taraftarlar sıkılmaya başladı.

Size sıradan bir belediye başkanı denilmesini istemiyorum. Sizin bir marka olmanızı istiyorum.

Esenkalın…

 
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8