Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

Düzce Valisi ve Koronavirüs

3.06.2020 - 17:43:51

MART ayı içinde dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını Düzce’ye de bulaştı. Burada en büyük görev önce devletimize sonra halkı yöneten, hizmet veren idare amirlerimize düştü.

Tabii ki bizlerde Düzce’de yaşadığımıza göre en büyük sorumluluk, tam yetkilere sahip olan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı’ya düştü.

Sayın Valimiz görevini başarı ile yürütmektedir. Halkın rahatlığı, refahı, sağlığı gibi birçok sorumlulukları başarı ile sağlamış ve sağlamaya da devam etmektedir.

İnanın bana idareci olmak, halkı yönetmek, hizmet vermek, kararlar vermek çok zor bir iştir. Vereceğiniz kararlar, alacağınız tedbirler insan hayatı ile ilgili olduğu için zor iştir.

Bu vesile ile tek yetkili Sayın Valimiz Zülkif Dağlı olduğu için biz de valilikten çıkan kararları uygulamaya çalışıyoruz.

Sayın valimiz evin yolunu buluyor mu bilmiyorum. Çoluk çocuğu ile rahat bir ev yemeği yiyebiliyor mu onu da bilmiyorum.

Bildiğim tek şey gece gündüz mücadele vermesidir. Koskoca 81 camiası için verdiği kararlar yerine oturmuştur. İsabetli kararlar, alınan tedbirler, yapılan açıklamalar başarı ile sonuçlanmış ve alınan tedbirler başarılı şekilde devam etmektedir.  

Sayın valimiz koronavirüs sınavını başarmıştır. Alınan tedbirler sayesinde en az vefat ve hastalık sayısı beklendiği kadar olmamıştır. Bu da valimizin aldığı tedbirler sayesinde olmuştur.

Üç aydan bu yana valimiz ve birilerimiz canla başla çalışmışlardır. Hala da çalışmalar devam etmektedir.

Düzce Valisi Zülkif Dağlı’nın sadece virüs hastalığı ile değil, Düzce’nin diğer sorunları ile de mücadelesi sürmektedir.

Bu kadar ağır bir görevin üstesinden gelmek, her şeyi takip etmek, her şeyi aklında tutmak her insanın harcı değildir.

Kimse yağcılık yaptığımı zannetmesin. Görünen köy kılavuz istemez. Bütün çalışmalar, kararlar, tedbirler ortadadır. Hani derler ya yiğidi öldür hakkını yeme kardeşim.

Arkadaşlar bu görevler ciddi işlerdir. Öyle kenarlarda, köşelerde atıp tutmaya benzemez. Son 5 yıldır Düzce’de güzel şeyler oluyor. Valimizin katkıları çoktur. Görünmeyen, bilinmeyen birçok hizmetleri vardır.

Allah’a şükredelim. Öyle havalı, agresif, çalışmayan, azarlayan, devletin parasını fuzuli savurmayan, makamında oturan bir valiye denk gelmedik.

Akıllı yatırımlar yapan, Düzce için ciddi tedbirler alan, halk toplantıları yapan, kapısı herkese açık olan, mesai saati dışında bile telefonlara bakan, vatandaşın yanında olan, dert dinleyen, cana yakın, mütevazi bir valimiz var. Vallahi kıymetini bilelim. Biz ne valiler gördük değil mi?

Düzce koronavirüsü ucuz atlatıyorsa, atlatmaya devam ediyorsa valimizin ve ekibinin çok büyük emeği vardır. Bu böyle bilinmelidir. Kimse boş boş konuşmasın.

Sayın valime Düzce’ye yaptığı katkılarından dolayı, akılcı tedbirlerden dolayı, halktan yana olmasından dolayı şahsım ve Düzceliler adına çok teşekkür ederim. Yazılarım devam edecektir. Benim boş konuşanın değil, çalışanın yanında olduğumu herkes bilir.

Bu sizler de olabilirsiniz.

Esenkalın..
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8