Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Harun Can ŞERBETÇİ

D-100’de üç maymun kol gezmeye devam..

1.07.2020 - 17:20:17

BUNDAN önceki yazımda, Düzce ilinin utanç tablosu haline gelen D-100 Karayolunun Gümüşova- Kaynaşlı arasındaki kepazeliği yazmıştım. Üzerinden tam bir hafta geçti. Umarım Sayın Valimiz okuyup, konu ile ilgili girişimlerde bulunur. Çünkü diğer muhataplardan tık çıkmadı.

Bir önceki yazıyı yazdıktan sonra bizzat arayıp, konunun çok önemli olduğunu, yerinde bir yazı olduğunu ifade edenler çok oldu. Mesela, bir Düzceli büyüğümüz bizzat telefonla arayıp şu bilgileri verdi: “Biz sivil kitle temsilcisi olarak, Samsun’a atanan Sayın Dr. Zülkif Dağlı’ya D-100 Karayolundaki durumu ve vahameti anlattık.  Kendisi de Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne durumu anlatmamızı ifade etti. Bu müdürlük ile temaslardan sonra beklenen bunca yıl olmadı.” 

Bu bilgiden ortaya şu çıkıyor: 4 yılda, “Uyuyan tavşan, üç maymun” dümeni.  Bir önceki yazımda, Sayın Vekillerimize, Belediye Başkanlarımıza, İl Genel Meclisimize, Ticaret ve Sanayi Odamıza, Esnaf ve Sanatkarlar Odamıza, konu ile ilgisi olan sivil kitle örgütlerine ve her şeyden önemlisi Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüze ve dolayısıyla Turizm İl Müdürlüğümüze bu konuda dikkat çektim. Ne mi oldu? D-100’de yine üç maymun kol gezdi.

Şimdi Sayın Düzce Milletvekilimiz Fahri Çakır’a sesleniyorum: “Sizin de bu yol üstünde Düzce’ye gelen konuklarımızı ağırladığınız bir tesis ve oteliniz var. Ticaret Sanayi Odası Başkanlığı da yaptınız, Peki, siz bu manzaradan memnun musunuz?” Bu arada diğer iki vekilimiz de bu işten kendine pay çıkarmalı.  

Peki, şimdi de, bir dönem Bilim ve Teknoloji Bakanlığı yapmış olan Düzce Belediye Başkanımız Sayın Dr. Faruk Özlü, siz beğeniyor musunuz? 

Başta, Düzce Belediye Başkanımız Sayın Özlü olmak üzere tüm belediye başkanlarına;  şimdi sizlere yaptığınız tek şeyi söyleyeyim; D-100’deki kavşaklara, ayda en az bir kere süslü-püslü çiçek dikmek. Bunun adına; ütüsüz, yırtık-pırtık ceket ve pantolonun üstüne süslü, çiçekli kravat takmak denir. D-100 Karayolunun Gümüşova-Kaynaşlı arası çöplüğe, hurdalığa dönmüş, siz boyna kavşaklardaki göbekleri çiçekle süsleyin. 

Biz utanıyoruz, Düzceli utanıyor bu manzaralardan? Ya siz? Konuşurken mangalda kül bırakmayan, Düzce için devasa projelerinden, turizmde hamle yapacaklarından dem vurup kol gibi desteksiz atanlar; sizde bu durum nasıl bir etki yapıyor? Bir D-100 kenarını ıslah edemeyen memleketten kimse bir şey beklemesin.

Düzce Kasrını Düzce yemekleri için tesis haline getirirken, “D-100 üzerinden, Zonguldak istikametinden gelenler bu manzarayı görüyorlar. Ayıp oluyor” demiyor musunuz hiç? Eğer görmezden geliyorsanız, Gümüşova-Kaynaşlı arasından geçen araçlara siyah gözlük dağıtın.

Makamlarda ve koltuklarda oturanlar: Bu D-100 rezaletine bir son verin. Düzce bu halde mi olmalı sizce?

Bu arada, buraları fotoğraflamaya başladım. Yakında fotoğraflarla bu konuya devam edeceğim. Ayrıca, bu yazılar dahil tüm fotoğrafları Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve ilgili makamlara da bizzat posta ile göndereceğim.

Çünkü, bu manzara bizim yüzümüzü kızartıyor, her geçişte. D-100’den geçerken hemen aklıma ne geliyor biliyor musunuz? Birileri fena halde ölü numarası yaptığı geliyor. Ve de, D-100’de üç maymunun kol gezdiğini görür gibi oluyorum.

Düzce, böyle olmamalıydı. Yazık. Kaybedilen değerlere ve geçen zamana. 

Hoşçakalın…   
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8