Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Mehmet ŞİMŞEK

İşte Düzce ortak paydası

1.07.2020 - 17:20:40

24 HAZİRAN 2020 tarihli Düzce Postası'nda Düzce Belediye Başkanı Sayın Faruk Özlü'ye hitaben kaleme aldığım yazıda bir çağrıda bulunmuştum. “Sayın Özlü'ye 'Aziz' Çağrı” başlığı taşıyan yazıda Fenerbahçe eski Başkanı Aziz Yıldırım'ın Düzce'de bir caddeye verilmesini teklif etmiştim.

Elbette bu teklifte yalnız değildim.

Her Pazartesi akşamı Düzce TV'de ekrana gelen Spor Sayfası programının sunucusu sevgili Hasan Kaya ile Düzcespor eski Başkanı Sayın İhsan Çetin'in konuyu gündeme taşıması beni harekete geçirmişti.

Yazı yayınlandıktan sonra gelen olumlu tepkiler memnuniyet vericiydi.  Siz bu satırları okurken Düzceli gazeteci meslektaşlarımız Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) ve Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Düzce Şube Başkanı Sayın Erol Tayhan’ın öncülüğünde Düzce Belediye Başkanı Sayın Faruk Özlü’ye konuyla ilgili bir dilekçeyi sunmuş olacaklar.

Bekleyelim ve görelim.

Okurlardan gelen olumlu mesajlardan bahsediyordum.

Düzce'nin Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş'a mensup taraftarları başta olmak üzere birçok kişiden olumlu karşılık geldi.  Bugün köşemizin izin verdiği ölçülerde mesajları yansıtmak istiyorum.

İşte size Düzce'de 'Aziz Yıldırım' ortak paydası:

 

“BU ADAM FENERBAHÇE KADAR DÜZCESPOR'U SEVİYOR!”

KENAN IŞIK: Aziz Yıldırım'la ilgili not düşmek istiyorum. Fenerbahçe yeni sezon öncesi Düzce'de hazırlık maçı oynuyor (Yanılmıyorsam 2015 yılı) Maç öncesinde Fenerabahçe yöneticisi Abdullah Kiğılı ile sohbet ediyorum. Kiğılı bana Aziz Yıldırım ile ilgili “Bu adam en az Fenerbahçe kadar Düzcespor'u seviyor. Fenerbahçe maçında telefonla yanımda Düzcespor maçını takip ediyor. Bu adamın kıymetini bilin" demişti. Aziz Yıldırım, Düzce ve Düzcespor için çok önemli isim.”

İLHAMİ HAN: Ben bir Beşiktaş taraftarı olarak o zaman da desteklemiştim. Şu anda bu isteği destekliyorum, yakışır diye düşünüyorum.

NEJAD ÖZSOY: Fenerbahçe'ye karşı çok mesafeliyim ama kendimi bildim bileli Aziz Yıldırım'ın Düzcespor'a yaptığı iyilikleri dinledim durdum. Kesinlikle adı Düzce'de yaşatılmalı.

YAŞAR ARSLAN: Sayın Aziz Yıldırım Düzce'nin değeridir. Geç bile kalındı.

ERGÜL AYHAN: Aziz Yıldırım adı halen bir yere asılmadıysa yazık çok yazık! Tartışılması dahi abes. Onun heykeli dikelmeli Düzce'ye.

RIDVAN ŞAHİN: Aynen katılıyorum. Aziz Yıldırım Topuk Yaylası'nı tercih etmesinden ne kadar Düzcespor'u sevdiğini biliyoruz. Ama birileri bilmiyor...

ERSİN SAYAR: Derneğimizin YİK üyesi merhum Yılmaz Öney'in Mart ayı başındaki cenazeine sayın Aziz Yıldırım da katılmıştı. Her zaman desteğini Düzcespor'dan esirgemeyen Düzce aşığı sayın Aziz Yıldırım'ın kıymetini bilelim.

 

“BAŞKA BİR ŞEHİRDE OLSAYDI HEYKELİNİ DİKERLERDİ”

ERSİN ÖZBEK: Çok geç olmadan bu isim güzel bir caddeye verilmeli. Burada konu Düzceli'nin insana sahip çıkması. Farklı takım taraftarı olabiliriz ama bu iş kadirşinaslıktır.

ERAY ASMAOĞLU: Ben Galatasaraylıyım ama aynı zamanda bir Düzceliyim. Düzce benim için çok önemli. Aziz Yıldırım'ında bir Düzceli'den daha iyi bir Düzceli olduğuna inanıyorum. O yüzden sayın Aziz Yıldırım'ın Düzce'de her şeye layık olduğuna inanıyorum.

ALİ AKSU: Bu adam başka bir şehirde olsaydı ve bu yardımları başka şehre yapsaydı heykelini dikerlerdi. Örnek İzzet Baysal, Bolu...

MEHMET AKMAN: Bence Düzceli Aziz Yıldırım'ı, Aziz Yıldırım da Düzce'yi hak ediyor, geç bile kalınmış.

ADNAN AKAD: 25 yıldır, çeyrek asırlık bu ayıph Düzcemizi yönetenlerin alnına yapışmış duruyor.

İSMET YAŞAR BEYSEÇ: Kesinlikle destekliyorum. Düzce, Aziz Yıldırım'a vefasını göstermelidir.

CEVDET BİLGİN: Aziz Yıldırım'ın adını bir yola ismini vermek niye bu kadar zor? Aziz Yıldırım Düzce'yi Fenerbahçe sayesinde Türkiye'ye ve de dünyaya tanıtmıştır. Hala ismi Düzce'de anılmamasını anlayamıyorum.

 

“SAHİP ÇIKMAMAK EN KÖTÜ ÜÇÜNCÜ UYGULAMA OLUR”

RAMAZAN ALBAYRAK: Aziz Yıldırım. On numara ama kıymet bilen idareciler lazım Düzce'ye.

ENGİN AKAR: Yıllar önce böyle bir teklif getirdiğimde zamanın belediye başkanı Ruhi Kurnaz, 'hala hayatta olan insanın adı caddeye verilemeyeceğini' söylemişti. Allah uzun ömürler versin Aziz Başkanım. Üç beş askeri çadır dağıtana bulvar adı verildi, ayıptır ayıp!

MÜNİR KARSLIOĞLU: Sadece Düzcespor'a değil çoğu Düzceliye ve Düzce'ye birçok faydası olmuştur.

AYKUT ÖZKURT: Aziz Yıldırım'ın ismi bir caddeye verilirse yakışır. Ancak gelecekte mutlaka yapılacağına inandığım stada adı verilirse daha iyi olur. Bir Galatasaraylı olarak centilmenlik yapıyorum.

SERVET SEYHAN: Liseden sınıf arkadaşım. Düzcespor'dan ve Hamidiyespor'dan takım arkadaşım. D ik duruşu ile sembol arkadaşım Aziz Yıldırım, Düzce'nin sokağına, caddesine ve her yerine yakışır.

ORHAN TAS: Bence onu yetiştiren mükemmel insan değerli hocam öğretmenim Şefik Yıldırım'ın adı blokumuza verilsin. Onun duruşu ve ciddiyetini unutmam. Mekanı cennet olsun.

METİN CAN: Aziz Yıldırım'ın isminin bir sokağa verilmesi yerinde bir düşüncedir.

HACER ÜMİT YILMAZ: Aziz Yıldırım Cumhuriyet İlkokulu'nda okumuştur. Hala diploma notları arşivde bulunmakttadır. Bizzat müdür yardımcısı iken gördüm. Düzceliler değerlerine sahip çıkmalıdır. Şu an ne Cumhuriyet İlkokulu ne de Düzce Lisesi kalmıştır. Düzce'nin hafızası silinmiştir. Aziz Yıldırım'a sahip çıkmamak üçüncü en kötü uygulama olur. Çok yazık!

ERKUL TİMUR: Koyu bir Beşiktaşlı olarak gönülden destekliyorum. Hakkı hak edene vermek haktır.

NEVZAT BAKAN: Aynen, cani gönülden katılıyorum. Aziz Yıldırım'ın adı verilmeli. 20 yıla yakın Fenerbahçe Başkanlığı yaptı ve bıraktı. Fener'in hâli mâlum. Onun için Düzceli Aziz Yıldırım'ı sahiplenmeli.

HAŞMET BATUR: Rasim Betir Paşa'nın ismi Düzce'de bir caddeye verilebiliyorsa, Aziz Başkan'ın ismi haydi haydi verilebilir.

MUHARREM YILMAZ AZINBA: Aziz Yıldırım adı Düzcemizin her yerine yakışır. Ama yeni stada çook daha yakışır.

Yazımıza gelen ilk yorum Düzce’de spor basınının hafızası Kenan Işık’ın aktardıklarıydı.  Yine onunla bitirelim.  Sayın Işık, geçen hafta Aziz Yıldırım ve Düzce ilişkisi üzerine çok önemli bilgiler verdi.

Haftaya anlatayım…
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8