Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Harun Can ŞERBETÇİ

Yapan da yıkan da halka sormayınca…

10.08.2020 - 09:47:17

Düzce’de son günlerde Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün bazı binaları yıktırması, bazı şeyleri yerinden söktürmesi gündemdeki yerini korumaya ve karşılıklı atışmalara yol açtığını görüyoruz.

Şimdi, bu tartışmaları okuyunca, aklıma hemen şu düşünce geldi: ”Yaparken de bize sormadılar, yıkarken de bize sormadılar.” Yani, bizden kasıt Düzce halkıydı. 

Bu paralar kimin cebinden çıkıyor? Kimin vergisi? Size kim oy verdi, seçtirdi? Bu Düzce halkı.  İşte halka rağmen gerekli gereksiz şeyler yaparsan ve fiyatları uçuk  rakamlarla olunca halk, “ne gereği vardı” der. Düzce’nin geri kalmış, halen doğru dürüst asfaltı, yaya kaldırımı, alt yapısı olmayan o kadar çok mahallesi varken paraları böyle lükse yatırınca halk kızar elbet.

Halk bana “sordunuz mu”  der elbet. Halka sormadan bu Ak Partili Belediyeler çok iş yaptı. Bir çoğu şimdilerde sırrı kadem bastı veya yıktırıldı, kaldırıldı.   Kaldırılırken de halka sorulmadı.   Halk“ Tramvay kalsın” dedi. Siz de tık yok.  Nerede tramvay? Çam köyde çürüyor, belki. Akıbetini bilmiyoruz. Sayın Faruk Özlü’ye, “Halka danışın.  Halk anketi yapın” deyince, bana” Her şey halka sorulmaz. Bazı konulara teknik ekipler karar verir” cevabını vermiştir.

Şimdi İstanbul Caddesini, İstiklal Caddesi yapacağınızı beyan ettiniz.  Siz şimdi bunu halka sordunuz mu? Yok.  Ya sizden sonraki gelirde kaldırırsa? O da sormadan kaldırır kesinlikle.  Geçen sene Kasım ayından bu yana halk otobüsleriyle cebelleşiyorsunuz.  21 Ağustosta hizmete gireceğini söylediniz. Peki bu otobüsler için halka danıştınız mı? Yok. Ya sizden sonraki gelir kaldırırsa, kullanışsız diye. Ne olacak peki paralar? Millet Bahçesi için proje yaptınız. Yarın hayata geçtikten sonra iktidar değişse ve gelen “ne bu” diyerek kaldırsa ne olacak? Çünkü, ne sizler, ne sizden öncedekiler, ne sonradakiler halka sormadan yapıp, sormadan yıkıyorsunuz.

Şimdi eski Belediye dönemlerinde yapılan bazı yerlerin yıkımı ve sökümüyle ilgili bir çok konuşma yapılıyor, hatta bahse giriliyor. Asıl ihtiyaçların çözüme kavuşmadığı Düzce’de Konuralp kazıları, saz- caz konserlerine halk,” Körler sağırlar, bir birini ağırlar” diye latife ediyor.

Vesselam, gelen gideni aratıyor. Gelen gideninkini bir kenara atıyor. Halk parası çarçur oluyor. 

 

BUNLAR NE OLDU?

Gelelim şimdi bunlara bir değinmeye:

Vatandaş, “Ne oldu Fiskobirlik kavşağındaki 800 metelik viyadük? Hani sanat sokağı projesi?” diyor. Mesela;  1.5 yıldır, her toplantıda Sayın Başkanın hep aynı şeyleri söylediği, ancak ortada sadece meydanlara  koyulan üç beş oturma bankı, bir de bol bol maske üretmek ve Konuralp kazıları var, başkacada hiçbir icraatın olmadığını söyleyenlere hak vermiyor değilim.  Sabah- akşam 10 metrekarelik bir kaldırım  onarımının üç günde zor biten şehrimizde değişik bir çalışma var mı?  Şehir de halk duraklarda çöpünü yerlere atıyor. Ortada çöp kutuları dahi yok haftalardır.

Diyeceksiniz ki,” Para yok. Niye yok? Bir önceki hesapsız- gereksiz harcama yaptığı için borç ödedik. Gereksizleri de yıkarken para harcadık, zaman harcadık.”

Önce israf ediyorsunuz, sonra tasarruf ediyorsunuz. Halka sormadan yapılanlar ve yıkılanlar için de vergisi boşa giden vatandaşlara ayıp ediyorsunuz.

Kısacası; halka rağmen yapanlar, yıkanlar, kaldırılanlar oldukça, Düzce kaplumbağa yürüyüşüne devam eder.

Esen kalın.
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8