Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Prof.Dr.Celal ERBAY

Hayırlı olsun!

10.09.2020 - 08:43:42

EVET sevgili dostlar, bildiğiniz gibi bir zamanlar siz değerli hemşehrilerimi özelde, vatan sathında bütün milletimi genelde, bilfiil temsil etme sorumluluğunu üstlendiğim ve çatısı altında milletvekili olarak görev yaptığım Ak Parti’nin 7. Olağan Büyük Kongresinin ön çalışmaları mahiyetinde, K. Virüsü sebebiyle ertelenmiş olan ilçe kongreleri geçtiğimiz Cumartesi-Pazar itibariyle yeniden başladı.

Pandemi öncesi Belde ve Çilimli ilçe kongresi yapılmış, hastalığın yaygınlaşması üzerine tedbir mahiyetinde diğer ilçe kongreleri tehir edilmişti. Geçtiğimiz Cumartesi itibariyle ilçe kongreleri yeniden başlamış, Gölyaka İlçe Kongresi  5 Eylül Cumartesi, Gümüşova İlçe Kongresi de 6 Eylül Pazar  günü yapılmıştı.

Gölyaka İlçe Başkanı Necmi Kap kardeşimin ısrarlı davetine rağmen, aynı saatte İstanbul’da daha önce belirlenmiş bir televizyon programı olması sebebiyle Gölyaka’lı kardeşlerimin şenliğine fiilen iştirak edemedim. Yürek sözlerimi kardeşlerime mesajla ilettim. Ama ertesi gün Gümüşova Kongresine katıldım ve bir dönem milletin sorumluluğunu birlikte omuzladığımız yol arkadaşlarımızla pandeminin verdiği imkan ölçüsünde görüştük, her birimizin gözlerinin içindeki “ Dava Heyecanı”na şahit olarak hasret giderdik.

Nasib olursa haftaya Yığılca İlçe Kongresi var. Daha sonraki hafta ise Cumartesi-Pazar olmak üzere Cumayeri ve Akçakoca ilçe kongreleri… En son Kaynaşlı İlçe Kongresi yapılacak…İnşallah herhangi bir engel çıkmazsa, beni ister davet etsinler, isterse etmesinler benim arzu ve niyetim bütün ilçe kongrelerine katılmaktır.

NİÇİN!

Niçin mi? Söyliyeyim; bu günler Türkiye’nin, Devlet olarak, millet olarak, her birimiz açısından birey olarak, en çok birlik ve beraberliğe muhtaç  duyduğumuz günlerdir. Bütün dünya gizli-aşikar adeta seferber olmuş, Türkiye’yi dumura uğratmak, ona sekte vurmak, en azından yoluna taş koyup O’na engel çıkarmak için…

İşte en açık örneği ile ABD’si, Rusya’sı dahil olmak üzere bütün Batı Bloku’nun dişlerini gösteren sırtlan sürüsü misali Libya ve Doğu Akdeniz’de sahnelemiş oldukları oyun…Üstelik  bizimle birlikte aynı Kıbleye yönelen, Mısır, Suud ve BAE’lerini de yanlarına almış oldukları halde…

“Olmazsa Olmaz” niteliğinde

PEKİ bu manzara karşısında bize düşen görev nedir? Bize düşen görev, şahsî kapris ve egolarımızdan arınarak,birbirimizin iman ve dava kardeşi olduğumuz şuuru içinde bir ve beraber olmamızdır. Ama, her şeye rağmen, mazeret üretmeden bir ve beraber olmamızdır.

Karşımızda oluşan ve bizi yok etmek isteyen dış blok, yanlarına almış oldukları iç muhalefet grubu ile birlikte, aynen merhum Abdülhamit döneminde olduğu gibi bir tek hedef belirlemişler; “Erdoğan gitsin de ne olursa olsun!!!...” Aynen 1909 öncesi dahili ve harici şer ittifakının “ Abdülhamit gitsin de ne olursa olsun” dedikleri gibi… Arzu ettikleri gibi Abdülhamit gitti… Sonra ne oldu? Hiç düşündünüz mü? O, “ Abdülhamit gitsin de ne olursa olsun” diyen güruh, 10 yıl içerisinde koskoca İmparatorluğu parçalayıp darmadağın ettiler… Şimdi aynı nakaratlar “ Erdoğan gitsin de gerisi ne olursa olsun” şeklinde devam ediyor.

Çünkü cennet mekan Abdülhamit’den bu yana, sırtındaki gömleğini kefeni olarak ilan edip, “Dünya Beş’den Büyüktür” haykırışıyla dahilî haricî şer ittifakının ve siyonizminin karşısında, milletin “ dik dur eğilme bu millet seninle” nidalarını da arkasına alarak, bugüne kadar eğilmeden dimdik duran ve asla eğilmemiş; milletin çıkarları, devletin birlik-bütünlük ve bekası neyi gerektirmişse onu yapan, Suriye’ye girmek gerekiyorsa giren, Libya’ya gitmek gerekiyorsa giden, Doğu Akdeniz’de konuçlanmak gerekiyorsa orada yer alan, bu uğurda hiçbir blöfe geçit vermeyen, etrafına yaklaşanı kovalayan hiçbir Lider karşılarına çıkmamıştı.

Elbette ki onlar, böyle bir karakterin ve dik duruşun sahibi Erdoğan’ın gitmesini isterler. Zira onların bu ülkenin bütünlüğü, bu milletin birlik ve beraberliği üzerinde operasyon yapma hedefleri vardır. Önlerindeki engel de Erdoğan’dır. Bizim de hedefimiz; bir ve beraber olup, vatanımızın bütünlüğünü pekiştirmek, daha çok üretip, SİHA’lara daha nicelerini eklemek, Zonguldak yakınlarında Rabbimin lütfettiği doğal zenginliklerin de katkısıyla tekrar ayaklarımızın üzerine doğrulmak  ve bütün dünyada nerede olursa olsun, zalime dur deyip mazlumu elinden tutup kaldırmaktır.

İşte bu yolda bize düşen, şer ittifakının ekmeğine yağ sürercesine birbirimizle çekişerek dalaşarak ayrışmak değil, Cumhurun Reisinin yanında ve etrafında dava şuuru içinde daha sık birleşerek, O’nun dik duruşuna katkı sunmak ve O’na arka olmaktır.

Bu itibarla hiç davet beklemeden herhangi bir sağlık engelim olmadıkça kongrelere katılıp o coşkuyu, eskimeyen dostlarla beraber yaşayıp, en azından tatlı dil ve güler yüzümle onların gönlünü hoş edecek, onların heyecanına heyecan katacak; ben de onlarda müşahede ettiğim güleryüz, hoş kabul ve tatlı dille huzur bulan gönlüm ve yücelen ruhumla kitaplarımın başına dönüp istikbale ümitle bakacağım.  

İşte Sıla-i Rahim budur, gerçek kardeşlik , yol arkadaşlığı ve dostluk budur… Gelin dostlar bu güzellikleri, bu asaleti birbirimizden esirgemeyelim, birbirimizin huzur ve mutluluğuna katkı sunalım, bunları birbirimize çok görmeyelim…

Kalın sağlıcakla sevgili dostlar.
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Ağziniza yureginize saglik hocam. Gercekten dava insani oldugunuzdan hic suphem olmamaisti. Düzce sizin boslugunuzu hicbir zaman dolduramadi ,Ins sizi tekrar fiili ve resmi olarak tekrar duzcemiz ve vatanimiz icin demokrasi ve millete hizmet edilen sahalarda gorebiliriz.
Zekai mercan - 17.09.2020

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%75

Evet sayın hocam, herzamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan bir süreç yaşıyoruz ki, bunu sizin kadar güzel ifade edemem. İnşallah bu yazınızı aynı düşünceleri taşıyan yada taşıyormuş gibi görünen ler okur ve kendilerine çeki düzen verirler. Davet konusuna gelince, kimsenin babasının malı değil bir. İkincisi kimse yokken kuruluş aşamasında bu bayrağı siz şerefi ile taşıdınız. Sahip de çıkacaksınız. Kimse kusura bakmasın. Selam ve saygılar sunarım.
Hasan Kudal - 12.09.2020

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%62,5

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8