Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

Birgün izinle 4 gün tatil

23.10.2020 - 09:20:56

BİRLEŞTİRMEK MÜMKÜN: Milyonlarca çalışan her yıl tatil zamanlarını iple çekiyor. Yıllık izinlerin bayram ve resmi tatiller de plan yapmak için en doğru zamanlar arasında.

 Özellikle bazıları öyle günlere denk geliyor ki doğru şekilde değerlendirildiğinde 1 gün izin ile 4 gün tatil yapılabiliyor. Tam da bu 29 Ekim’de olduğu gibi…

29 Ekim bu yıl Perşembe gününe denk geliyor. Bu durumda Cuma günü izin alındığında toplamda 4 günlük izin hakkı doğuyor. Böylece kısa süreli kaçamaklar yapılabiliyor.

YIL BİTMEDEN SON FIRSAT: Başka bir alternatif ise 28 Ekim Çarşamba yarım gün ve 30 Ekim Cuma günü izinlerini birleştirerek 1.5 gün izin almak toplamda 5 gün tatil yapmak. Bu durumda Çarşamba günü alınan yarım günlük izinle 4-5 saatten daha fazla yol yaparak uzak yerlere de gidebilmek mümkün.

Yıl bitmeden, havalar iyice soğumadan son birkaç kaçış ve dinlenme ya da keyifli bir gezi turu oluşturmanın tam zamanı. İşte size bir kaç uygun fiyatlı alternatif…

İŞTE UYGUN FİYATLI 10 ROTA: Sonbaharı sonuna kadar hissetmek isteyenler için Bolu en uygun rotalardan biri. Hem Abant gölü hem de Yedigöller’i bu sürede rahatça gezebilirsiniz. Burası için 1-2 gece konaklama yeterli olacaktır.

 Fiyatlara baktığımızda ise Abant otellerinde ortalama 1.000 liraya 2 kişi olarak 2 gece konaklamanız mümkün.

Kısa süreli tatillerin vazgeçilmezlerinden biri de Sapanca. Hem göl ve çevresindeki doğal güzellikleri hem de tarihi cami ve konaklarıyla keyifli birkaç gün geçirebileceğiniz Sapanca’da 2 kişi için 2 gece konaklama fiyatları 500 lira ile 2.500 lira arasında.

İstanbul içinde yakın rotalardan biri olan Şile Ağva da gezmeyi sevenler için kışın vazgeçilmezlerinden. Daha sakin ve huzurlu bir gezi planlayanlar yani dinlenme rotası arayanlar için en uygun seçeneklerden biri Ağva.

 Burada 2 gecesi 300 liradan 1.600 liraya kadar değişen fiyatlarda konaklamak mümkün.

Yine Çanakkale Assos da İstanbul’dan kısa süreli seyahatler için gidilebilecek yerlerden biri. Üstelik buraya yaz kış gidebilmek mümkün. Yazın deniz, kışın ise dinlenmek için seçilebilir.

 Bu kez 3 gecelik otel fiyatlarına bakıldığında ise 2 kişi için 1.000 liradan 2.500 liraya kadar yükselebiliyor.

Balıkesir de yine kısa günlük geziler için oldukça fazla alternatif sunan şehirlerden biri. Edremit Körfezi, Kazdağları’na  yakınlığı, Ayvalık, Burhaniye gibi gezilip görülecek bir çok güzelliği barındıran bu şehirde üç günlük tatil kendinizi iyi hissetmenize yetecektir.

Kazdağları otellerinde 3 gece konaklama için 900 liradan 2.000 liraya farklı seçenekler bulmak mümkün.

Yine Karabük Safranbolu da kısa tatiller için uygun rotalardan biri. Tarihi evleriyle herkesin ilgisini çeken ilçe, özellikle yılın bu zamanlarında yapılacak kaçamaklar için çok uygun. 2 gecelik konaklama fiyatı 250 lira ile 600 lira arasında değişiyor.

Bursa Uludağ da kış için tercih edilebilecek yerlerden biri. Henüz kar yağışları kayak tatili için yeterli olmasa da dağ manzarası ve tarihi camiler ile hem şehir hem de Uludağ ideal tatil yerlerinden biri. 2 kişinin 3 gecelik konaklama fiyatları ise 600 lira ile 3.000 lira arasında.

29 Ekim tatilini gurme turu yaparak değerlendirmek isteyenler içinse Türkiye’nin lezzet başkenti olarak anılan Gaziantep’te tatil rotası olarak seçilebilir.

Gaziantep’te ayrıca Zeugma Mozaik Müzesi, Gaziantep Kalesi de gezi için önerilen yerler arasında. Konaklama fiyatları ise yine 2 kişi ve 3 gece için 600 lira ile 1.500 lira arasında değişiyor.

Bu aralar en popüler rotalardan biri Kapodakya. Yazın sıcak nedeniyle pek de tercih edilmeyen bu rota, peribacalarıyla Türkiye’nin ve dünyanın en nadide doğal güzelliklerinden biri olarak kabul ediliyor.

2 kişinin 3 günlük bir tatil için konaklama fiyatlarına bakıldığında ise 1.000 lira ile 3.000 lira arasında seçenekler bulmak mümkün.

Gezmeyi sevenlere önerilen seyahat rotalarından biri de Mardin. Şehir, binlerce yıllık geçmişi olan Süryani kiliseleri, taş işçiliğinin müthiş örneklerini temsil eden konaklar ve medreseleriyle öne çıkıyor.

 Yurt dışından da çokça turist çeken şehirde 2 kişinin 3 gecelik konaklama fiyatı ise 700 lira ile 1.400 lira arasında değişiyor.   

Esenkalın…
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8