Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

Fuar güzeldi tedbirler sıfırdı

26.10.2020 - 09:06:12

Düzce ‘nin  merkezinde yer alan Anıtpark meydanında organize edilen Osmanlı Yöresel Ürünler Pazarı sona erdi.

Uzun zamandan beri Düzce’de böyle bir etkinlik düzenlenmemişti. Düzcespor yararına organize edilen bu etkinlik çok güzel oldu.

Bu programın artıları ve eksileri oldu. Her şeyden önce Düzcespor yararına olduğu için çok sevindik. Düzcespor’a  gelir elde etmek için bu tür faaliyetlerin devam etmesini istiyorum.

Efendim biz Düzceliler olarak bu tür etkinliklere hasret kalmışız. Yöresel fuarı duyanlar Anıt park meydanına akın ettiler.

Vatandaşlarımız herhangi  bir ürün alsalar da almasalar da meraktan burayı ziyaret ettiler.

Havalar bazen güzel bazen de yağmurlu geçti. Ne pahasına olursa olsun  vatandaşlarımızı fuardan alıkoyamadı.

Her şey çok güzeldi. Fuar 10 gün sürdü. Sabah 09.00’dan akşam 11.00’e kadar açık kaldı. Canlı müzikler çaldı, gözlemeler, köfteler, oltu çağ kebabı, giysiler, ayakkabılar, süs eşyaları derken bir çok etkinlikler standlarda yer aldı.

Ne var ki denetim ve kontroller yoktu. Satış reyonlarında görev yapanların hiç birinde maske ve eldiven yoktu.

Vatandaşlara satış yaparken ne maske ne de eldiven kullanılmadı. Açıkta satılan ürünler çıplak elle satıldı. Hijyen noksanlığı vardı. Açıkta satılan mallar ve ürünler vardı.

Biz bu koronayı nasıl yeneceğiz? Biz bu hastalığı nasıl yok edeceğiz? Biz bu hastalıkla nasıl başa çıkacağız?

Göz göre göre binlerce kişinin ziyaret ettiği fuarda tedbirler neden alınmadı? Fuar çok güzeldi ama tedbirler sıfırdı diyebilirim.

Türkiye’nin her yerinden gelen esnaflara sadece birkaç Düzceli esnaf eşlik edebildi. Düzcespor yararına düzenlenen etkinlik ilgi gördü ama hijyen kuralları çerçevesinde sınıfta kaldı diyebilirim.

Yöresel ürünlerin bol olduğu her çeşit ürünün bulunduğu kermes için emeği geçenlere teşekkür ederim.

Bundan sonra Düzce’de herhangi bir etkinlik düzenleneceği zaman gerekli tedbirlerin alınmasını yetkililerden istiyoruz. Hatta denetim ve kontrollerin sık sık yapılmasını bekliyoruz.                        

Esenkalın...

 

 
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8