Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

Ambulansa yol vermediler

27.10.2020 - 09:02:22

DÜZCE’de enteresan olayların yaşandığını her zaman kaleme almışımdır. Hatta Düzce insanlarının farklı gençlerinin ise havalı olduğunu belirtmiştim.

Hafta sonu Süleyman Kuyumcu (eski Akçakoca) caddesi yolunun dar olduğunu biliyoruz. Tek şerit olan bu yolda trafik arap saçından daha kötü arkadaşlar…

Bunu gönül rahatlığı ile söylüyorum. Büyük cami istikametinden ve İstanbul caddesi üzerinden gelen araçlar direk olarak bu caddeye giriyorlar.

Çünkü tek çıkış noktası olarak bu yol var. Bu yol sizi Rasim Betir Bulvarı’na, sanayiye, D-100 karayoluna, Çoban’a, Öztürkler’e, Ankar-İstanbul yoluna, Akçakoca’ya say say bitmeyen her yere bu Süleyman Kuyumcu caddesinden çıkar gidersiniz.

Düzce’nin en ünlü caddesi olan bu caddede akşam trafiği arap saçından kötü oluyor demiştim. Bir de hafta sonu olunca bu cadde kilitleniyor. Bir sürücünün yaptığı hatayı onlarca sürücü çekiyor.

Ne oluyor?

Eski Kız Meslek Lisesi kavşağı 4 taraflı olunca trafik kilitleniyor. Çünkü 4 taraftan araç geliyor. Ya da bir sürücüsü 4’lü lambaları yakıp alışveriş yapıyorsa, ya da bir araç park ettiyse, ya da bir araç yolcu indirip bindiriyorsa, ya da yolda durup birisi ile sohbet ediyorsa ya da diye say say bitmeyen hataları yapıyorsa, bu yol tıkanıyor.

Tek şeritli ve dar olan bu caddede ambulans ve itfaiye olay yerlerine gidemez ve bu caddeden geçemez. Acil olaylarda bu caddede iş yapamaz.

Hafta sonu her gün olduğu gibi bu cadde yine kilitlendi. Büyük cami istikametinden gelen bir ambulans sirenleri çalıyor.  Ambulans kendini parçalıyor ama tınlayan yok.

Büyük cami önündeki ambulansın sirenlerini Kız Meslek Lisesi kavşağındaki araç zaten duymuyor. Adamlar ahesli ahesli müzik eşliğinde gezintiye çıkmışlar.

Ambulans kendini parçalasa ne olacak? Müzik sesinden ambulans sireni duyulmuyor ki!...

Araya vatandaşlar girince olay değişti. Ona kaç, buna şuraya gir, sen şuraya çık, sen bu tarafa gel diyerek yolu açmayı başardılar.

Sizin anlayacağınız vatandaşlar olmasaydı ambulansa yol veren yoktu.

Allahım biz nereye doğru gidiyoruz? Bize ne oldu? Bu zamanın gençliği ne yapmaya çalışıyor? Bizim annelere babalara ne oldu?

Bu ambulansın içinde bizim sizin insanlarımız olsaydı ne olacaktı?

Allah bu gençleri ıslah etsin.

                            BİZİM  ATLAR  VE  ZABITALAR  TİMİNE  NE  OLDU ?

Düzce Belediyesi eski başkanı Dursun Ay zamanında atlı zabıta timi kurulmuştu. Bazı vatandaşlar bana sordular. ‘’Metin bey bizim atlı zabıtalar timi ne oldu?’’

Vallahi ben de merak ettim. Hakikaten bizim atlı zabıtalara ne oldu?

Bildiğim kadarı ile atlar Düzce Belediyesi’ne hibe olarak verilmişti. Bu konuda ata binme eğitimi alan zabıta arkadaşlar olaylara İngiliz polisi gibi at üstünde müdahale edeceklerdi.

Hatta eski başkan Dursun Ay atlı zabıtalar ile boy boy resimler paylaşıp basına reklam yapmış haberlere çıkmıştı.

Atlı zabıtalar özellikle melen park civarında dolaşacaklardı. Arada bir çarşı merkeze gelip renk katacaklardı.

Vallahi bizim dıgıdık dıgıdık giden atlar kayboldu. Zabıtalara ne oldu bilmiyorum. Yahu bizim Düzce ne kadar enteresan bir yer değil mi?

Yapılan masraflara mı yanarsın, yoksa kaybolan hizmete mi?

                                                   DÜZCE’NİN  ÇÖP  İNSANLARI

Düzce’nin tüm güzellikleri çöpler yüzünden kayboluyor. Pikniğe, deniz kenarına, ormanlara, parklara veya yaylalara giden vatandaşlarımız her yeri çöp içinde bırakıp gidiyorlar.

Sadece buralar mı? Şehir merkezinde bile çöp atma alışkanlığımız devam ediyor. Arabaların camını açıp yola çöp atanlar bile var.

Merak ediyorum, aynı çöpleri oturdukları evin içine de atıyorlar mı?

Yazıktır günahtır. Tertemiz bırakılan yerleri neden çöp içinde bırakıp gidiyorsunuz? Bu çöp atma alışkanlığı nereden geliyor?

Yahu sizleri para ile mi tuttular. İlla ki çöp atın diye eğitim mi verdiler. Çöp atmakla elinize ne geçiyor?

Bizim bir huyumuz daha var. Çöpü kendimiz atarız kim attı diye sorarız. Vallahi  ne diyeceğimi bilemiyorum.

Sahi niye çöp atıyoruz?

Esenkalın…

 
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8