Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
ZİYARETÇİ DEFTERİ

Yorum Yazın


                                          Yorumlar                                         
  " Oruç Mektebinde Sohbete Devam Ne Kadar Da Hoş!... " Yazısına...
Sayın hocam sizin yazılarınızı vaazlarımda kullanıyorum bir mahzuru yoksa. Çok önemli bilgiler ihtiva ediyor Ramazanın hikmet ve faydalarıyla ilgili.
Osman İmam - 2.7.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,14

  " Oruç Mektebinde Sohbete Devam Ne Kadar Da Hoş!... " Yazısına...
Saygıdeğer hocam oruç sadece sindirim sistemini tanzimlemiyor ki. teneffüs sistemini, sinir sistemini ve s. de tanzimliyor. Örnek verecek olursak, oruç tutan kişi gün içinde sürekli yeyip içmediği için midesinde problem olmuyor ve soluk alıp vermesi de kolay oluyor. Aynı şekilde oruçlu kimse Ramazan'da kızgınlık, öfke ve sinir bozukluğunun da iyi bir şey olmadığını, bu aya hurmeten bu tür sert davranışlardan uzak durulması gerektiğinin idraki içinde olduğu için öfkesine hakim oluyor ve bu da sinir sistemine, psikolojisine olumlu etki ediyor. En azından sinir hücrelerinin ölümüne engel oluyor, sürekli güleryüzlülük ve pozitif enerjiyle diğer insanların sevgi ve saygısını kazanıyor. Bu, Ramazan ayının hikmet ve faydalarından sadece birkaç tanesi.
Ahıskalı Ali - 2.7.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%46,43

  " Oruç Mektebinde Sohbete Devam Ne Kadar Da Hoş!... " Yazısına...
Sn. yazar aynen yazmış olduğunuz gibi, insan da bir araba misali her ay olmasa bile her sene Rabbimin bize verdiği nimet ve bağışlanma ayı olan Ramazan'da kulluk şuurunun içerisinde olup kendini temizleyebilmeli, bozuk parçalarını tamir ettirebilmeli, arabanın egzozu konumunda olan içindeki kötü düşünce ve kirleri dışarı atmalıdır. Hatta nafile ve yüksek maneviyatla tabir caizse arabada bulunan ilk yardım çantasını da yanında taşımalıdır. Ahiret azığını yani. Allah korusun yolda kaza maza olur, o zaman acil müdahale edilmesi gerekirse hayatını kaybetmesin diye.
Diyarbakırlı Hasan - 2.7.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,92

  " Oruç Mektebinde Sohbete Devam Ne Kadar Da Hoş!... " Yazısına...
“Geçmiş ümmetlere farz kılındığı gibi bizlerde farz kılınan oruç”(Bakara 183), manen doyuma ulaşma ve temizlenme ayı olan, bütün bir yıl türlü pisliklerle muhatap olan ruhun, iman deryasında yüzüp temizlenmesi ve yaratılışındaki paklığa dönüş yapması için Allah (c.c.) tarafından bizlere sunulan bir nimet bolluğu olan Ramazan ayınız mübarek olsun saygıdeğer hocam. Hocam Ramazanlar nasıl ki pisliklerden, nefsi arzulardan ve şeytanın pırangalarından temizlenme ayı ise, sizin de yazılarınız bizim içimizi aydınlatan, zihinlerimizi tazelendiren, okuma-öğrenme hevesine sevk ettiren önemli bir etkendir. Ramazan'da size ve ailenize sağlık ve afiyet diliyorum hocam. Allah razı olsun. Yazınız müstefâd bir yazı olmuş. Keşke herkes istifade edebilse. Ama hocam emin olun OKUYUCULARINIZ İSTİFADE EDİYOR.
Ruşen Alioğlu - 2.7.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,63

  " Oruç Mektebinde Sohbete Devam Ne Kadar Da Hoş!... " Yazısına...
Hocam şu mübarek Ramazanda bile o kadar çok şiddet var ki maneviyatın m'si kalmamış müslümanlarda. çok kötü bir senaryo oynuyor batı bize, biz de onlara alet oluyoruz malesef. Allah korusun.öldüren de , öldürülen de müslüman. görüntü ve dünyaya verilen izlenim ise müslüman müslümanı öldürüyor izlenimi. almanya'da yaşıyorum müslümanlara çok büyük baskı ve haksızlık var. bunun öncelikli sebebi tabii ki onlardan kaynaklanıyor ama ortadoğu ateşindeki müslümanların yaptıkları da buna çok büyük etki ediyor. keşke bunlar olmasa diyorum. keşke bu kara bulutlar artık yıllardır gitmeyen kara bulutlar ve ateş çemberi ortadoğudan artık gitse diyorum. Allahım içimizdeki münafıkları hainleri ayırıp içimizden çıkartsa diyorum. müslümanları bir an önce şeriat ve sünneti seniye üzerinde birleştirse diyorum amaaa.... biliyorum ki bu en büyük imtihanımız. Allah yüz akımızla çıkmamızı nasib eylesin.
Almanyalı Kaan - 2.7.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%47,24

  " Oruç Mektebinde Sohbete Devam Ne Kadar Da Hoş!... " Yazısına...
Hocam elinize, gönlünüze ve de kaleminize kuvvet. Azalan maneviyatımızın hareketlenmesine vesile oldunuz. Yazınıza istinaden bir hadis aklıma geldi. Bir gün Resulullah (s.a.a), Cabir b. Abdullah’a şöyle buyurmuştur: “Ey Cabir! Bu Ramazan ayının gündüzünde oruç tutar, gecesinin bir bölümünü ibadetle geçirir, karnını ve namusunu temiz tutar, dilini korursa şüphesiz ki bu aydan çıkınca günahlarından da çıkmış olur.” Cabir şöyle arzetti: “Ey Allah’ın Resulü! Bu hadis ne kadar da güzeldir!” Allah Resulü şöyle buyurdu: “Ey Cabir! Bu şartlara riayet etmek ne kadar da zordur!” Ne kadar da güzel bir hadis, değil mi?
Nezaket Ahmedova - 2.7.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%53,99

  " Oruç Mektebinde Sohbete Devam Ne Kadar Da Hoş!... " Yazısına...
HOCAM RABBİM HER ANIMIZI SOHBETLE MUHABBETLE GEÇİRMEMİZİ NASİP ETSİN BİZLERE. İNANIN BU GENÇLİK SİZ BÜYÜKLERİMİZ OLMASA ELİNDEN TUTAN, GÖNLÜNE GİREN VE HİTAP EDEBİLECEK KİMSE OLMAYACAK. O YÜZDEN SİZ BÜYÜKLERİMİZİN KADR-U KIYMETİNİ BİLMEMİZ GEREKİYOR. SİZLERDEN İSTİFADE ETMEMİZ GEREKİYOR. SİZ VE SİZİN GİBİ DAVA SAHİPLERİ HAYATLARINI BU KUTLU YOLA FEDA EDİYORLAR. Bİ DE BİRTAKIM GENÇLERİMİZ BUNU ANLAYIP SİZİN GİBİLERDEN İSTİFADE ETSELER!!!!!! Hurmetler Sayın Hocam.
Raşit Alioğlu - 2.7.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,58

  " Oruç Mektebine Hoş Geldiniz " Yazısına...
Hocam çok teşekkür ederiz.Şimdiye kadar Oruç ibadetine yönelik böyle bir izahat ve yorum okuymamıştım.İnşaallah Oruç Mektyebi'nde şahadetnamesini alanlardan oluruz.Kaleminize kuvvet,Allah yardımcınız olsun.
Altından Anlayan Sarraftır - 30.6.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%45,70

  " Kız Meslek Lisesi yeni binasına taşınıyor " Haberine...
mevcut kız meslek lisesi...geçmişte düzce lisesi olarak kullanıldı..orta birinci sınıfın tamamı..orta ikinin yarısına kadar benim de okuduğum bu benim için tarihi binada hizmeti geçen isimlerini hatırlıyamadığım müdür .öğretmen ve personelden ölenlere allahtan rahmet sağ olanlara da sağlıklı huzurlu.hayırlı.hatırlı ve uzun bir ömür diliyorum..
KÖYLÜ - 28.6.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,68

  " Bisikletçilerin yüzü gülüyor " Haberine...
bisiklet tamircilerine bol kazançlar nasip etsin allahımız..benim talebim düzce.mizde bisiklet binicilerinin yaygınlaştırılması..hava kirliliğinin önlenmesi..benzin motorin israfına engel olmak adına hani diyorum belediyemiz mi olur karayollaarı mı olur bisiklet yolları düzenlense diyorum..bu benim yıllardır özlemim..hem şehir içindeki keşmekeş trafik de düzene girer
KÖYLÜ - 28.6.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,83

  " Zabıta ekipleri dilenci avında " Haberine...
Günlük sokaklarımızda eksikliğini görmediğimiz dilenciler.ramazan münasebetiyle birden üç hatta beş katına çıkıyor..insanımızın dini vicdani duygularını sömüren bu düzenin bitmesi bitirilmesi en güzeli..tamam da bu kolluk kuvvetlerince önlenecek bişey değil..zira düzce.den otobüslerle şehir dışına çıkarılan bu dilenciler bu kez gittikleri yerlerde aynı işi yapmıyorlarmı..peki zabıta ekipleri tarafından yakalanan bu dilencilere yasal işlem uygulanıyormuş..caydırıcımı gerçekten yani yaptırıma maruz kalan dilenci tövbekar mı oluyor..zannetmiyorum.bakıyorum müftü beyhergün bir başka yerde vaaz vermekte..öteki dünyada burada yaşananların.haksızlıkların dilencilerin durumları ile de vaaz verse diyorum..zira bu dilenciler inlerde veya dağ başında değil içimizdeki yani komşularımız.bunlarla ile ilgili durumları müsait olanların mağdurlara sahip çıkmaları ile ilgili vaaz verilse böylesine bir yardımın en güzel ibadetlerden olduğu anlatılsa faydalı olmazmı dersiniz....en iyisi toplanan bu dilencilere yaptırımdan ziyade eğitim verilse.medeni .dünyada böyle mesleğin olmadığı anlatılsa daha sonrada bunlardan sağlam olanlarına iş imkanı sağlansa çalışamıyacak durumda olanlara devlet sahip çıksa
KÖYLÜ - 28.6.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,22

  " Modern şehirleşmeye kentsel dönüşüm katkısı " Haberine...
Onların sahipleri hazırdır.Garibana verirler mi oraları..
sess - 28.6.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,33

  " Orman Fakültesi 18. dönem mezunlarını verdi " Haberine...
İşsizler ordusuna hoşgeldiniz,yatmaya devam :))
Merhaba - 28.6.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,67

  " Hastane personeline iftar " Haberine...
Hastanelerde dönen dolapları vatandaş bir bilse var ya kapısından geçmezde işte millet mecbur napsın..Menfaat,makam hırsı kaplamış dört bir yanı..
Evet - 28.6.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,71

  " Diyanet “Okul Öncesi Din Eğitimi Kreşi” açıyor! " Yazısına...
ben hafızım imam hatip mezunuyum 4.6 yaş sertifikam var ben de yapabililr miyim
hacı leyla - 28.6.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,84

  " Sokağı kapatırcasına park şaşırttı " Haberine...
trafik polisi görevini yapsa böyle olmaz.. bu örneklerden yüzlercesini görebiliriz her gün.. arabalar bırakın yolu, kaldırımlarda geziyor artık....
ünsal - 26.6.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,00

  " Hakan Zengin’in objektifinden " Haberine...
HAKAN BEYİN EĞİTİME DE DESTEKLERİNİ BEKLİYORUZ.ÖZELLİKLE DE BİLSEM 'E.....
TUBA - 26.6.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%48,13

  " Küçüksu’ya nikah salonu yapılacak " Haberine...
Ne gerek var bu kadar büyük bir binaya? Kültür parktakinden biraz büyük bir bina yapılıp gerisi yeşillik alan olarak bırakılabilirdi. Koca binaya yapılan masrafa da yazık! Ne diyim bari tez zamanda yapılsa da o kötü görüntü ortadan kalksa..
FUZULİ - 26.6.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,00

  " Düzce’de ulaşım sistemi revizyonu başlıyor " Haberine...
hem ekonomik hemde güzel ve sessiz ..bunları satın almaktan ziyade düzcemizde imal edilen havada giden trenlerimiz var bizim..hani şehrin dört bir yanını onlarla donatsaydık olabilirdi çünkü düzce tamda adı üzerinde düzce olduğu için çok müsaittti ..hem para dışarıya çıkmamış olurdu hemde ülkemizde bir ilk uygulama ile iyide bir reklamımız olurdı diye düşünüyürum..
KÖYLÜ - 25.6.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,85

  " Üçköprü köyü kavşak sorunu tarih oluyor " Haberine...
üçköprü.deki kavşak sorunu çözülüyor haberine sevindim..buradan daha çok kaza olan yine D-100 karayolu üzerindeki hacıkadirler köyü kavşağı varki..evlere şenlik..öylesine geniş tutmuşlarki kavşağı gün geçmiyorki kaza olmasın..bana göre ya yakınındaki binaları kaldırarak yapacaklardı o kavşağı veya biraz daha dar olmalıydı..ha ikiside olmuyorsa bir dalçık bu sorunu kökten hallederdi.temennim olmaz tabiikide ama görünen köy kılavuz istemezmiş...bu gidişle doğudan gelen yorgun veya uykusuz bir tır sürücüsünün ya markete yada evlere direk olarak girmesi içten bile değil..kaynaşlı belediye başkanı üçköprüye el atmış bakalım gümüşova belediye başkanı azap bey de hacıkadirler kavşağına bir daha eyvah demeden yeni bir kaza olmadan ne zaman bir el atacak hayırlısı ile de bekleyip göreceğiz..
KÖYLÜ - 25.6.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%54,34

  " Ramazan etkinliklerine ilgi büyük " Haberine...
YOGUN İLGİ VE ALAKA GÜZEL, BELEDİYE STAND ESNAFLARINDAN ÜÇBİNLİRA PARA ALIYOR,
esnaf - 25.6.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,47

  " Turizm acenteleri İzmit’te toplandı " Haberine...
bu turizm işinin dernek ve acenta ayağında genç ve aktif kişilerin rol alması lazım bence turistle dağ tepe gezen, yabancı dili olan halkla ilişkileri kuvvetli olanlar yapmalı bu işleri ki düzceye bir etkisi katkısı olsun
haydi gençler - 25.6.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%47,40

Sayfa :  [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533]
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8