Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
ZİYARETÇİ DEFTERİ

Yorum Yazın


                                          Yorumlar                                         
  " MADEN OCAĞI İSTENMİYOR! " Haberine...
BU KARARINIZDAN ÖTÜRÜ MECLİSİ TEBRİK EDERİM. ANCAK BUNDAN SONRAKİ OLASI BENZER KONULARDA DA AYNI TİTİZLİKLE AYNI KARARI ALMALARINI BEKLİYORUZ. AYRICA MADEN OCAKLARI YADA BENZER FAALİYETLER İÇİN YERLEŞİM YERİNDEN UZAK OLMASI GEREKMEZ Mİ, SAÇMAL-BAKACAK-AKSU FARKETMEZ SONUÇTA HEPSİ YAKIN YERLEŞİM MERKİZNE YAKIN YERLERDİR. İYİ YAPMIŞLAR.
HELAL OLSUN - 03.10.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,13

  " TEKERLEKLİ SANDALYE İLE YÜZLERİ GÜLDÜ " Haberine...
Mahalemiz adına sayın başkanımız ismail bayrama ve eşi elka hanıma sonsuz teşekkürler ederim insanların yanında olmak bizleri onurlandırdı nezaket kızımıza hayırlı olsun akülü arabası
muhtar fedai - 03.10.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%48,50

Fırat Bey, yeni dünyaya gelen bir bebeğin isminin anlamının nereden geldiği biliniyorsa, 50 yıllık bir şehir bile olsa illaki anlamının nereden geldiği bellidir. Çınarlarla ne alaka onu anlamadım. Düzce'nin anlamını sokaktaki top oynayan çocuk bile biliyor.
Yazar - 03.10.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%65,28

  " YER TERKİNİ YAPARKEN BAĞIŞ, GERİYE ALIRKEN PARA İLE! BÖYLE İŞ Mİ OLUR? " Yazısına...
Sayın hocam birşeyler duydu galiba! Yine münasip bir lisanla birilerini mi uyarıyor? Defter, kitap getirten birileri mi var? Velileri doğrudan kırtasiyelere gönderen mi var?
veli - 02.10.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%44,76

  " EN ÇOK TEKSTİL İHRAÇ ETTİK! " Haberine...
DÜZCE HER ZAMAN ÇALIŞKANDIR, DÜZCE MİLLİ EKONOMİDEN ALAN DEĞİL MİLLİ EKONMİYE KATKI VERENDİR. GELECEK 10 YILDA DÜZCE OVASI TARIM VE TARIMA DAYALI EKONOMİ İLE DE ÖNE ÇIKACAKTIR. ŞİMDİKİ YETKİLİLERE SESLENİYORUM DÜZCE OVASININ KONUT ALANLARI İLE TAHRİP EDİLMESİNE GÖZ YUMMAYINIZ. PANCAR-PATATES-MISIR-LAHANA-KARNIBAHAR-KİVİ-CEVİZ-KESTANE-TÜTÜN-BUĞDAY-ARPA... VE MEYVECİLİKTE ÇOK GELİŞME SAĞLANACAKTIR. DÜZCENİN ULUSAL EKONOMİYEKATKISI ARTACAKTIR VE ULUSAL EKONOMİDEN ALACAĞI PAY DA ÇOK ARTACAKTIR. DÜZCENİN KAYNAK SULARI DEĞERLENDİRİLECEKTİR.
SAADETTİN SÜREYYA ÖZDEMİR - 02.10.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,00

  " YER TERKİNİ YAPARKEN BAĞIŞ, GERİYE ALIRKEN PARA İLE! BÖYLE İŞ Mİ OLUR? " Yazısına...
Yol terki işinde bilinmeyen bir şeyi de ben ekleyeyim. Yol terki yapılacak olan yer için bir haritacıya git, muameleyi yapsın o iş için de yaklaşık 1500 TL öde terki öyle yapacaksın. Yani bedava da değil, terk ettiğin yere para ödüyorsun.
Vatandaş - 02.10.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,27

  " “DÜZCE KARDÜZ YAYLASI” NEDEN “DAVOS” BENZERİ BİR YER OLMASIN? " Yazısına...
Ümit bey'in yazdıklarını da dikkate almak kaydı ile Düzcenin kalkınması için Düzcenin sanayi şehri mi, turizm şehri mi olması gereklidir. Kardüz yaylası veya benzeri yerlere nereden bakıldığı ile alakalı.
Düzceli - 02.10.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,24

  " PAKET DEVLET VE MİLLETİN KAYNAŞMASINI HIZLANDIRACAK " Haberine...
ZATEN ANT OKUMA SİSTEMATİK BEYİN YIKAMA HAREKETİDİR.SÖZLER İNCELENDİĞİNDE DİNİ AÇIDAN BİLE SAKINCALI SÖZLER BULUNMAKTADIR.BİZ( EY BUGÜNÜMÜZÜ SAĞLAYAN ULU ATATÜRK )DERDİK.( VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN)DERDİK.BU SÖZLERİN DİNİ AÇIDAN NE OLDUĞUNU MÜFTÜ YE SORUN.
FIRAT TOPDEMİR - 02.10.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%43,62

  " “DÜZCE KARDÜZ YAYLASI” NEDEN “DAVOS” BENZERİ BİR YER OLMASIN? " Yazısına...
Doğal olarak kalmasından yanayım, yukarıda sayılanlar gerçekleştiğinde İstanbul plakalı araçlardan kendinize yer bulamazsınız. Doğal alanlara ticarethane kafasıyla yaklaşmamak lazım. Yapılacak otellerde kaç Düzceli kalabilecek, kaçı golf oynayacak. Bu şehri İstanbul gibi AVM şehri ve peşkeş çekilecek alan olarak görmekten vazgeçin. Sermaye ağzıyla konuşmayı bırakalım.
Ümit - 02.10.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,68

  " YER TERKİNİ YAPARKEN BAĞIŞ, GERİYE ALIRKEN PARA İLE! BÖYLE İŞ Mİ OLUR? " Yazısına...
Sadece para mı alıyor dersiniz. Dahası da var.18ci madde diye bir şey tuturulmuş. Adeta malın sahibi devlet. Sormadan etmeden planladığı şekilde projelendirip yeni şekliyle yontulmuş parselasyonu yapılmış hatta o mıntıkada veya yakınında sizin arsanıza hissedarı koyup yada sizi başka bir arsa sahibinin arsasına hissedar yapıp onaylı tapusunu bile gönderebiliyor. Siz itiraz ede durun yada yargıya gidin. Yasayla sabitlenmiş. İtiraz komisyonu genelde itiraza uygun cevap veremiyo vs. Tapu sende, maliki sensin ama tasarruf ve kullanım hakkını yasayla devlet elinde tutuyor.İstediğini alıyor posasını sana bırakıyor. Birde inşaat işlerinde yol terki, %40 terk vs. den sonra size kuş gibi bir arsa kalıyor. Vatandaşın yapacağı bir şey yok. Devlet vatandaşı yılanın kurbağayı yakalayıp kanını emmesi gibi emiyor. Devlet vatandaşı madur ederek mutlu etmeye çalışıyor.Burası Türkiye.Saygılarımla
İshak AK - 02.10.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%46,31

  " DÜZCE’Yİ TANIMAK VE DÜZCELİ’Yİ ANLAMAK " Yazısına...
Saygıdeğer Hocam yüreğinize ve kaleminize sağlık...
Muhammet Mustafa - 02.10.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%54,92

SAYIN YAZAR DÜZCE TARİHİ BİR ŞEHİR OLMADIĞINDAN ÖYLE DENMİŞTİR.ŞEHRE BAKIN 200 YILLIK YAPI VAR MI.?ORMAN BÖLGESİ OLMASINA RAĞMEN MERKEZDE ALLAH İÇİN 150 -250 YILLIK ÇINARLAR VAR MI?
FIRAT TOPDEMİR - 01.10.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%46,88

  " “DÜZCE KARDÜZ YAYLASI” NEDEN “DAVOS” BENZERİ BİR YER OLMASIN? " Yazısına...
Un var Şeker var su var helva yapacak yok.Ne diyelim.Yazarak, konferans vererek,nasihat ederek, tavsiye ederek,temennide bulunarak bir yere gelinemez.Şayet gelinseydi Düzce ili ve ilçeleri Türkiyenin sayılı en güzel ili ve beldesi olurdu.Saygılarımla.
İshak AK - 01.10.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,00

  " MUSTAFA KARATAŞ KONFERANSI " Haberine...
Ben editör değilim normal vatandaşım ama ünlüden kasıdı, tanınmış bilinmiş olarak algılıyorum. Mustafa Karataşı'da değerli bir ilim adamı olarak görüyorum. Kelimelere bu kadar takılmayın, saygılarımla.
okuyucu'ya - 30.09.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,34

  " “DÜZCE KARDÜZ YAYLASI” NEDEN “DAVOS” BENZERİ BİR YER OLMASIN? " Yazısına...
Birisi çıkar bu memleket için yapılması gerekenleri yazar söyler. Birisi çıkar olmayacağını söyler. Birisi de çıkar neden olmasın der. Yıllar evvel bir siyaset adamı Kardüz yaylasının kayak merkezi olması gerektiğini söylemişti de hiç kimse inanmamıştı. Bu gün bir siyaset adamı da elektriğin gelmesini, yolun asfalt yapılmasını sağlıyorsa bu bir şeylerin yapıldığını göstermiyor mu? Ahh ah! Gönlüm çok şey istiyor. Mesela İl merkezinde belediye hizmetleri noksansız olsun, köylerde bütün hizmetler bitmiş olsun! Ama bu kadar oluyor demek ki. Yapılanları takdir etmek en azından teşvik etmek lazım.
Turizmci - 30.09.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,43

  " “DÜZCE KARDÜZ YAYLASI” NEDEN “DAVOS” BENZERİ BİR YER OLMASIN? " Yazısına...
SAYIN İLHAMİ KARDEŞİM,YAZINI DİKKATLİ ŞEKİLDE OKUDUM.BİZİM GÜZEL BİR LAFIMIZ VAR BİLİRSİN ,ADAM OLACAK ÇOCUK BELLİ OLUR DERLER.BU ANLATTIKLARIN SADECE BİR ÜTOPYA.SOKAKLARINDAKİ ARAÇ PARKINDAN PARA KAZANAN BİR ŞEHİRDE YAŞIYORUZ.BİR TANE ŞEHRİN KENDİNE AİT PARKI YOK.NELERİ KONUŞUYORSUN.HALLEDEMEDİĞİMİZ TEMİZ COĞRAFYA PARÇASI KALMIŞTI ONUDA BECERELİM Mİ DİYORSUN.BU ANLATTKLARIN BOLU İÇİN GEÇERLİ.YILLARCA ABANT MEVZUU DEVAM EDİYOR,BİZİM OLMASI LAZIMMIŞ ÖYLE DİYORLAR.KALICI KONUTLARDAKİ KENT ORMANINI YILLARCA BU HALKIN HİZMETİNE SUNAMADIK.BU BÖYLE UZAR GİDER.HOŞÇAKAL KARDEŞİM.
CEVAT ÖZBASAN - 30.09.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,26

  " MUSTAFA KARATAŞ KONFERANSI " Haberine...
SAYIN GAZETE EDİTÖRÜ,BU HABERE BAŞLIK OLARAK ATTĞINIZ ÜNLÜ İLAHİYATÇI İFADESİNİ AÇARMISINIZ.NE DEMEK ÜNLÜ İLAHİYATÇI,ÜNLÜ İLHİYAÇI OLMAK İÇİN NE YAPILIR.ADI SANI DUYULMAYAN DİN ADAMLARINA NASIL BİR YAKIŞTIRMA YAPACAKSINIZ.MERAK EDİYORUM.VE BU ÜNVANIN DIŞINDA ÜN NEREDEN GELİYOR.HA ŞÖYLE DESEYDİNİZ BENİ İKNA EDERDİNİZ,MEDYATİK DİN ALİMİ.BEN GAZETENİZİ SADECE SABAH BİR KERE OKUMUYORUM,GÜNÜN HER SAATİNDE EN AZ DÖRT İLA BEŞ SEFER KONTROL EDEREK OKUYORUM.BU HUSUSLARA ÖZELLİKLE DİKKAT ETMENİZİ İSTİRHAM EDİYORUM.BAKIN HABERİNİZİ SADECE OKUMUŞLAR BU SAATE KADAR BİR TANE DİKKATLİ İNCELEYEN OLMAMIŞ.
OKUYUCU - 30.09.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,43

ESDER,,SEVGİLİ ESDER BAŞKANIMIZ ,KENDİNİ ESNAFIN KORUYUCUSU SANAN,AMA ESNAFI ARADAN ÇIKMASI İÇİN BOŞ LAF ÜRETEN ESNAF VE SANATKARLARI ODALAR BİRLİĞİNE VE ESNAF KEFALETE,ANLARLARSA, EĞER,SANMAYIZ AMA, ÖĞLE BİR DERS VERDİNİZKİ,SİZE ESNAFLAR OLARAK ÇOK TEŞEKKÜRLER,BU ADINI BELİRTTİĞİMİZ ,KENDİNE YONTAN ESNAFIN DÜŞMANLARI RAMAZANLARDA KENDİ YANDAŞ VE YAĞDANLIKLARINA ZİYAFETLER ÇEKİP ESNAFIN PARASIYLA HAVA ATMAKTALAR ,HİÇ OLMAZSA ESDER,HALKA ESNAFIN TÜMÜNÜ AYIRMADAN ÇOK GÜZEL HİZMET VERMİŞTİR,HA BU CAMİ ÖNÜ DİYE BAZI ARKADAŞLAR BAŞKA ÖNERİ GETİREBİLİR ÇOK DOĞALDIR ,DİNLEMEKTE FAYDA VARDIR,AMA DİĞER KURULUŞLAR YANİ ESNAF ODALARI,KENDİLERİ YEMEKTEN TOPLADIKLARI AİDATLARI TATİLLERDE SAVURMAKTAN, BAŞKA NE FAYDALARI OLABİLİR BIRAKIN ESNAFA BİR HAYIRLI İŞ YAPMAYI KENDİLERİ ÇALIP KENDİLERİ OYNAMAKTALAR,BİR BİLEN RUMUZLU KARDEŞİMİ DE DİKKATİNDEN DOLAYI TEBRİK EDİYORUM,GERÇEK ESNAF DOSTU ESDERİ DESTEKLİYECEĞİZ,YAŞATACAĞIZ,
ESNAF UYANDI - 30.09.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%45,33

  " GÜMÜŞOVA'DA İLK FESTİVAL " Haberine...
Gümüşova da ne yol sorunu,ne altyapı,ne ışıklandırma sorunu vardı sırf eski başkanın yaptılarını yok etmek uğruna yeniledin..Millete birlik beraberlikten bahsediyorsun ama her fırsatta milliyetçilik yapıyorsun.Bu da festivale verdiği ad dan belli.Çok merak ettiğim bir soru cevap var.Hani borç çoktu hani kıpırdayamıyordun.Bizi inandırabilmen için bu güne kadar ne kadar eski borçlardan ödedin,ne kadar borç yaptın ve nekadar hazır yerleri satıp karşılığında ne icraat yaptın.Eski başkan hafızalardan silinmeyecek kadar yatırım yaptı hemde bir karış toprak satmadan üstelik senin bu gün sattığın yerleri belediyeye kazandırarak bu kadar hizmet etti.Ama senin gibi üç araç alıp, iki beton atıp lambaları dikerek şov yapmadı.O gerçek sorunlarla ilgilendi hiç bir yatırımın açılışını bile yapmadı şov olmasın diye.Biz gerçekleri görüyoruz...
Hüseyin - 30.09.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,04

  " İSTANBUL'LU OLMAK İSTER MİSİNİZ? " Yazısına...
sayın hakkı kardeşim beni iyi takip etmiyorsun anlaşılan. ben aylardır buradan konuralp ilçe olsun. hem bir kaymakam olur, hem kendi bütçesi olur hizmetler daha iyi yürür diye yazıp durdum. Sana tavsiyem beni yazılarımı iyi takip etmen. ancak yine de ilgine teşekkür ederim. önerilerini dikkate alır, bir daha gündeme getiriririm. selamlar
harun can şerbetçi - 30.09.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%53,46

  " İSTANBUL'LU OLMAK İSTER MİSİNİZ? " Yazısına...
Bakınız arkadaşlar bu köşeden açık açık yazıyorum: yankesiciler- arsa spekülatörleri-millet malını yiyen haramzadeler..DÜZCE OVASINA dokundurmayacağız..1.derecede tarım arazisi olan topraklarda yapacağınız her türlü yanlış yapılaşma AVM daha ne varsa hepsini yıkacağız. Düzce hem temiz kaliteli su havzasıdır ve hem de organik tarım tarla toprağıdır. Zaten depremden sonra göz yumuldu verimli topraklara anlamsız evler yapıldı. DÜZCE 2023 PLANIMIZDA ÖZEL BİR ALANDIR HİÇ BİR ÇAKALIN AĞZI SULANMASIN DÜZCE-SAKARYA-PAMUKOVA SAPANCA ARAZİLERİNİ YENİDEN TARIMSAL ALANLARA PLANLAYACAĞIZ VE UYGULAYACAĞIZ.BU YAZIYI OKUYANLAR OKUMAYANLARA İLETSİNLER. VE HATTA BELEDİYE MENSUPLARI DA OKUSUN! İSTEDİĞİNİZ GİBİ DÜZCEYİ KULLANDIRMAYACAĞIZ.
KONURALP KORHAN - 29.09.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%54,83

  " İSTANBUL'LU OLMAK İSTER MİSİNİZ? " Yazısına...
Sayın ŞerbetçiYazılarınızı zaman zaman okuyorum,yararlanıyor ve bilgileniyorum.Ancak bu yazınıza bir yorum yapmak zorunluluğunu duydum.Yıllar yılı yanıbaşınızda duran KONURALP BELDESİNİ görmezden gelmeniz onu bir gazeteci ve gazete olarak da sahiplenmemeniz sizleri bir yorum ve bir duyum üzerine hangi noktalara savrulduğunuzu görmem açısından duygulandırdı.BELDEMİZİ elimizden alırlarkenki suskunluğunuz aklıma geldide.HAYDİ ŞİMDİ KONURALP İLÇE OLSUN KAMPAN YASINI BAŞLATALIM VARMISINIZ
HAKKI - 29.09.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,51

Sayfa :  [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532]
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8