Abdullah ÇELEBİOĞLU
Abdullah ÇELEBİOĞLU

Gazete: Düzce Postası

Çelebice

Cevaplarını arayan sorular...

  • 31.05.2022 10:02
  • (1)

DÜNYANIN merkezi İstanbul’u fethettikten sonra reji idaresi rezaleti altında inim inim inleyen Osmanlı dönemi acılarını bilmeyenler Cumhuriyetin kıymetini tam bilebilirler mi?

Cumhuriyet dönemi imkanları ile kendilerine özel kayırmacı bir başka tür reji idaresi kuranlar halkın kıymetini bilebilirler mi?

İnsanlığın çoğu hâlâ tam anlamı ile hür değilken, hürriyet içinde olanlar hürriyet ve vatanın kıymetini tam manada bilebilirler mi?

Seferberlik dönemi yokluklarını bilmeyenler bugünkü nimet dünyasının kıymetini bilebilirler mi?

Milli ve yerli müziğimizin yasak olduğu dönemi bilmeyenler şimdi şiirimizin, türkümüzün, şarkımızın kıymetini tam bilirler mi?

Hurafeci din anlayışı sömürüsü altında kalanlar gerçek dinin kıymetini anlayabilirler mi?

Silahları toplanarak terhis edilen bir ordu geçmişini bilmeyen bugünkü ordunun kıymetini bilebilir mi?

İmecenin ne olduğunu bilmeyenler toplum sevgisini, yardımlaşmayı, paylaşmayı bilebilirler mi?

Vahşi kapitalizmin acımasız sömürü çarklarına kapılanlar; fitre, zekât, sadaka, infak kavramlarının ruhuna intibak edebilirler mi?

Leyla’yı, Mecnun’u, Kerem’i, Aslı’yı, Ferhat’ı, Şirin’i bilmeyenler gerçek aşkı, sevgiyi, özlemi ve kavuşmanın mutluluğunu bilebilirler mi?

Tabiat değerlerini tanımayan bilmeyen; toprağın, havanın, suyun ve diğer canlıların kıymetini bilebilir mi?

Bir parmak kanaması bile olmamış, ayağına kramp bile girmemiş, bir gözünde çıban çıkıp görmesi engellenmemiş olanlar gazilerin kıymetini bilirler mi?

Başka birine bir bardak su bile vermemiş, vatani milleti için kuruşunu dahi verememiş, komşusuna bir alet edevatı ödünç vermeye dahi kıyamamış olanlar can veren şehidin kıymetini bilebilirler mi?

Nice kıymetlerin kıymetini bilmeyenler insanlığın kıymetini bilebilirler mi?

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • hüseyin çelik
    hüseyin çelik
    5.06.2022 00:41

    düzcede kafamı kurcalayan çok soru var bu düzce neden gelişemiyor neden diger şehirlerden geri kalmış vaziyette hala bu soruyorum kendime diyorumki düzce iki metropol şehrin ortasında burası her açıdan gelişmesi lazım ama görenen köy görüntüsü bunu degiştirecek proje yatırım ortada yok teleferik dekovil yolu uçak maketi şehre hareket katacak bir proje siyasilerden çıkmıyor neden sorularıma cevap verecek vali belediye başkanı işadamları siyasiler neden çıkıp sorulara cevap verecek çözüm üretmiyo

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız