Abdullah ÇELEBİOĞLU
Abdullah ÇELEBİOĞLU Gazete: Düzce Postası Çelebice

BAHAR...

  • 25.04.2023 09:46

"Keskin sirke küpüne zarar" sözü en çok siyaset ve siyaset alanı içinde olanlar için doğrudur belki de... Gündemi kendilerinden ibaret sanan zavallı keskinler, bir soru üzerine;- " ÖYLE BİR GÜNDEM YOK" cevabından sonra çok geçmeden kendileri GÜNDEMDIŞI kalmışlardır.

İşte dünya böyledir..."Etme- bulma dünyası"dır bu...

Birçok şeyde hata bulmak kolaylıkla mümkündür ama atasözlerinde asla...

İstisna varsa bile kaideyi bozmaz...

İşte bu atasözü de öyle; BU DÜNYA ETME - BULMA DÜNYASI...

'Keskin keskin bazı parti, kişi, fikir vb. savunucuları an gelmiş küpün içinde kendileri ile başbaşa kalıvermişler ve hatta sadece kendilerine değil küp’e de zarar verir olmuşlardır.

 Mümkün olduğunca uyarıyorum dostları ki bu hale düşmesinler...

Elbette ve asla "kimliksiz duruş" tavsiyesi değil bu... TEKRAREN ifade edeyim futbol kavram ve davranışlarından kinaye olarak;

TARAF OLUN, TARAFTAR DEĞİL...

*

Siyasi hareketliliğin yükselmesiyle her zamankinden çok seslendirilen bir bir kavram...BAHAR...Bahar geliyor, gelecek....Bu bahar her şey çok güzel olacak vb...

Halbuki bahar gelmiş üstelik geçiyor hızla...

Ama daha havalar serin hatta bazen kış soğuğu var, bahar nerede diyenler olabilir, onlar eminim ki tabiata dikkatle bakmayanlardır. Zira şuan ülkemizin birçok yerinde erkenci meyveler çiçeklerini açtı döktü hatta meyveye bile durdular.

Şehir hayatında yoğunluklar ile üstelik teknoloji bağımlılığı ile birçok güzelliği kaçıran insanımız olduğuna şüphe yok...

Şöyle düşünürüm sık sık; acaba kaç bahar daha görebileceğim? Cevaptaki sayılar maalesef çok değil... İşte o yüzden tabiatla fazla içli dışlılığım...Güzellikleri kaçırmama kaygısı...Yeşiller içinde doğup büyüyen, yeşilden başka su ve gökyüzü beyazından başka renk tanımayan biri için bu normal değil mi sizce?

YEŞİL-BEYAZ ı takım forma rengi yapan iki muhteşem kentten; Rus istilasına engel olanında doğup, Osmanlıya Başkent olanında kısa sürede olsa okula giden birinden tabiat ve yeşil sevgisinden başka ne beklenir?

Zaten bahar deyince akla yeşilden başka ne gelir ki... Yaratana ne kadar şükretsem azdır, yeşil olmayan bir yerde yaşamayı hayal dahi edemem... O yüzden belki de hep cennet beklentim...

Çok değerli dostlarım; BAHAR GELİYOR, GELECEK denirken, BAHAR GELMİŞ GEÇİYOR BİLE...

Aman Allahım... İnanılmaz güzellikler...

Koşun kırlara, alanlara...

Kaçırmayın baharı...

Hem tabiattaki baharı, hem de ÖMRÜNÜZÜN BAHARINI...

Yok yok o Bahar değil...

İLKBAHAR...

Sonsuz saygı ve sevgilerle...

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 29.09.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız