Abdullah ÇELEBİOĞLU
Abdullah ÇELEBİOĞLU Gazete: Düzce Postası Çelebice

BAB-I HÜKÜMET

  • 30.05.2023 10:54

İZZET-Ü İKBAL İLE ÇEKİLEBİLMELİ BAB- I HÜKÜMETTEN

Ya da;

OLMASI GEREKEN DEMOKRATİK TEAMÜLE GÖRE MAKAMDAN ÇEKİLME VE ALANI YENİLEŞTİRMEYE FIRSAT VERME ERDEMİ GÖSTEREBİLMELİ ESKİLER...

Aşağıdaki paragraf içeriğini başka biri için yazmıştık daha önce, hatırlarsanız... Kızılay Genel Başkanı Sayın Kınık için...

Şimdi aynı sözleri başkalarına da söyleyebilmeliyiz.

Şöyle demiştik;

"ZAMANINDA GİTMEYİ BİLMEK GEREKİR, GEREKÇE GEREKSİZDİR BAZEN... BAZEN GEREKÇE GEREKMEZ, ÇEKİP GİTMEK GEREKİR... ZİRA ALGI OLUŞMUŞTUR ARTIK... YORULMAYA GEREK YOKTUR. BAZI GÖREV- MAKAMLARIN KADERİ BÖYLEDİR. TARİH BUNUN ÖRNEKLERİYLE DOLUDUR."

Bu durumun gerçekleşmesi gönüllü olmadığı takdirde bazen sevimsiz hallerde olur.

Buna meydan bırakmamalıdır.

Şu seçim sonu mevcut durumda kanaatimce siyasi yenilginin tesiri ile zaten Kemal'e eren yaşları da dikkate alarak

Sayın; Kemal Kılıçdaroğlu (kendi kendilerine bakanlık görevi biçen üst yönetim ile birlikte) A. Davutoğlu, M. Akşener, A. Babacan, T. Karamollaoğlu görevlerinden çekilme erdemini gösterebilmelidirler diye düşünüyorum. Eminim ki böyle bir karar onları küçültmez aksine yüceltir. Zira uzun yıllar çok üst düzey görevde bulunmuş bu değerli kimlikler yürütme organı dışında kaldıkları gibi maalesef yasama meclisi dışında da kalmışlardır.

Bu değerli siyasilerimiz seçimleri eğer kesin olarak kazanma üstüne üstelik çok büyük ihtiras ve iddia ile kurgulamamış olsalardı istifa gibi bir keskin karar gerekmeyebilirdi.

Ama şimdi nasıl yapacaklar şu pozisyonda görevlerini ve nasıl idare edecekler vekillerini?

Üstelik daha çok yukarıda bahsettiğim gibi belli bir yaştan sonra zaten bırakmak gerekir.

Bu açıdan baktığımızda gerçekten gelecek vaat eden Büyükşehir Belediye Başkanları olup usul dışı bir vaat ve iddia ile ortaya çıkan Sayın Ekrem İmamoğlu ve Sayın Mansur Yavaş Bey dahi durumlarını gözden geçirmelidirler bana göre...

VEEE...

Evet, Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan, bu çok önemli siyasi zaferden sonra hep yapageldiği gibi siyasi durum değerlendirmesi yapacaktır. Bu değerlendirmeler ile bazı yeni usul, söylem ve yöntemler ile ilerleyip süre sonrasında aktif siyasi alan için şahsi kararını vermelidir ve bence verecektir zira bu anlamda işaret vermiştir.

Ve Sayın Devlet Bahçeli Bey içinde benzer şeyleri söylemenin kaçınılmaz gereklilik olduğu çok açık olup ilave söze gerek bile yoktur.

Değerli dostlarım; siyaset alanı, eleştirilmesi çok kolay olan ama içinde bulunması ve gerçekleştirilmesi çok zor bir alandır.

Bu görevlerin bir şekilde yapılması gerekir. Siyasilerimizi eleştirme kolaycılığı yanında takdir etmeyi de ihmal etmemeliyiz.

Ben şahsen yürekten tebrik ediyorum hepsini. Demokrasimize en katkı sunan herkese çok teşekkür ederim.

Seçim sonuçlarının olgunlukla karşılanması ayrıca çok önemlidir.

Barış içinde bitmiş olması çok ama çok anlamlıdır.

Ömrü olanlar daha çok seçim göreceklerdir.

Telaşa ve üzüntüye mahal yoktur.

Yeni nesilleri siyasetten soğutmamak gerekir. Zira gelecek onlarındır.

Onlara yol verelim...

Sevgi ve saygılarımla...

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 29.09.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız