Abdullah ÇELEBİOĞLU
Abdullah ÇELEBİOĞLU Gazete: Düzce Postası Çelebice

İSTİSMAR...

  • 20.06.2023 10:01
  • (1)

Duygular, dilekler, hayaller, inançlar istismarın kaynaklarından bazılarıdır. İstismarın birçok çeşidi olmakla birlikte sonuçta hepsi sömürü amaçlıdır. O nedenle demiştik ki SÖMÜRÜ ENBÜYÜK ZULÜMDÜR. En büyük zulüm olan sömürülerden biri ise FAİZ olsa gerektir.

Tam bu noktada aklıma gelen bazı sorular var... Saymaya çalışayım…

Mesela; 'kahrolsun kapitalizm' diyen sol- sosyalist, neden faiz için üst seviyede vurgu ile söz söylemez acaba?

Benzer soruları çoğaltmazsak haksızlık yapmış olabiliriz.

Şöyle ki; vatanseverlik vurgusu yapan kitlenin büyük kısmı neden mesela erozyon ve diğer çevre sorunları konusunda yeterli ilgiyi göstermezler?

Dini inanç hassasiyeti içinde olanlar neden mesela işçi hakları, canlı hakları konusunda neden çokça ses çıkarmaz gayret göstermezler?

Sosyal demokrat görüş mensuplarının bazıları mesela kendilerinin hassasiyeti olmayabilecekleri dini inanç ve benzeri bazı konularda neden ilgisiz ve hatta bazen maalesef tam aksi yönde dayatmacı olabiliyorlar?

Ahlâk maneviyat vurgusunu çokça yapanlar neden mesela birçok istismar alanı konusunda yeterli tepkiyi göstermezler?

İstismar, sömürü yani aslında tüm zulümlere karşı söyleyecek sözümüz daha çok olmalı değil midir?

Eğer tüm bu konularda en azından benzer yaklaşımlar gösteremezsek toplumsal barış, huzur, asayiş olur mu?

Sonsuz saygı ve sevgilerle...

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Olsun
    Olsun
    22.06.2023 03:38

    Çok değildi ama geçen zaman diliminde gençlik yıllarımda daha aktif bulunduğum gerçeği ile Sn. Çelebioğlu eleştiri örneği gösterdiğiniz milliyetçi muhafazakar kesimin bir ferdi olarak söylemek isterim ki Biz mücadeleden hiç geri durmadık durmayız maksadımız gürültü çıkarmak değil sesimizi duyurmaktı. Bu sebeple Nizam aleme Mizan herkese İzan insana gerek Biz ne alemin nizamından Ne insanının izanınından Nede toplumun mizanından vazgeçmedik geçmeyiz Selam hürmet ve dua ile...

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız