"Hem kadın güçlensin, hem aile bütünlüğü korunsun diye çalıştık"

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, yapılmak istenen yeni anayasanın kadın erkek eşitliğini ortadan kaldırmak niyetiyle hazırlandığı şeklinde açıklamalarda bulunan kadınlara tepki gösterdi.

"Hem kadın güçlensin, hem aile bütünlüğü korunsun diye çalıştık"
6.10.2023 - 13:52
Haber Merkezi
2

Eşitlik İçin Kadın Platformunun (EŞİK) meclisteki açıklamalarını sert bir dille eleştiren Keşir, “Anayasa’da aile kurumuna yönelik düzenleme çalışmasına LGBT penceresinden bakarak zihninizde kurduğunuz sefil kurgularınızla sizi baş başa bırakıyorum” ifadelerini kullandı.

Keşir’in açıklaması şöyle: “Kadın temsil oranının Cumhuriyet tarihinin en yüksek seviyesinde olduğu Gazi Meclisimizde kadın hakları savunucusu olduğunu ifade eden bir grup, açıklama yapmış. Anayasaya ‘Kadın-erkek eşittir’ hükmünü ekleyen, Medeni Kanun’da eşlerin eşitliğine vurgu yapan, ‘eşit işe eşit ücret’ ilkesini kanunlaştıran AK Parti’nin kazanılmış haklara göz diktiğini (!) söyledi.

Siz nerede yaşıyorsunuz? Elinize 50 yıl evvel tutuşturulan metinleri mi okuyorsunuz hala? Bıktık sizin tutarsız, bağnaz ezberlerinizden... Kadınlara korku salarak ideolojik mesaj verme dönemini biz tarihe gömdük. En önemli fırsat eşitliği aracı olan eğitim hakkı elinden alınan kadınların kızları bugün yükseköğrenimde ve kız öğrenci oranı yüzde 50'yi aştı. Kamuda kadın istihdam oranı yüzde 40’ı aştı. Cumhuriyet tarihinde ilk kez TBMM’de kadın temsil oranı yüzde 19,83’e ulaştı. Bütün bunları, Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Ak Parti, kadın erkek omuz omuza gerçekleştirdi. Siz görseniz de görmeseniz de bunları ve daha pek çok düzenlemeyi biz yaptık.

Anayasa’da aile kurumuna yönelik düzenleme çalışmasına LGBT penceresinden bakarak zihninizde kurduğunuz sefil kurgularınızla sizi baş başa bırakıyorum. Bizim tek gayemiz kadın, erkek, çocuk, yaşlı vb. tüm bireylerini hem tek tek hem de kurum olarak aileyi korumak, güçlendirmek.

Sizin kadın hakları ve aile bütünlüğünü korumayı,  karşı karşıya getiren dikotomik sığ dünyanız, AK Parti'nin hem hem de yaklaşımını asla anlayamaz. Kadın hakları ve aile bütünlüğü birbirinin hasmı, rakibi, alternatifi değildir. Hem kadın güçlensin, hem aile bütünlüğü korunsun diye çalıştık, çalışmaya devam edeceğiz. Kadın hakları hiçbir ideolojinin aparatı değildir, olamaz.”

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası

                                                 


Editör: E. Kaan Dursun

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Adil Dertli
  Adil Dertli
  7.10.2023 00:24

  Aile bütünlüğü için çalıştınız ama aile diye birşey kalmadı. Onu da söyleseydiniz... tarih sizi unutmayacak

 • Düzceli
  Düzceli
  6.10.2023 22:13

  Sen Düzcenin konularından, sıkıntılarından, eksikliklerinden bahset sayım vekil. Seni Düzce boşuna seçmedi. Kadın haklarını koruyanlar çok zaten. Sen bizlerin sıkıntısını çöz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız