Doğal gaz desteği çevreye de yarayacak

Hane başına yıllık 450 lira ile 1.150 lira arasında doğalgaz desteği sağlanacak. Ödemeler PTT kanalıyla mart ve ekimde iki taksitle yapılacak. Yeni uygulama vatandaşlara kolaylık sağlarken, Düzce’nin havasına da olumlu etki edecek.

Doğal gaz desteği çevreye de yarayacak
3.02.2022 - 12:43
Özel Haber

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının üzerinde çalıştığı doğalgaz desteğine ilişkin detaylar netleşiyor. AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, 4 milyon haneye hane başına yıllık 450 lira ile 1.150 lira arasında doğalgaz desteği sağlayacaklarını söyledi.

Keşir, “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanacak uygulamada kömür yardımının 2 katından fazla hane destek bulacak. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız faturası ile birlikte gittiklerinde, PTT’deki hakkıyla ödemesini almış olacaklar. Isınma desteği başvuruları Şubat ayının ikinci yarısından itibaren e-Devlet üzerinden ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığı ile yapılabilecek. Isıl harita verileriyle çalışılarak, ince bir düşüncenin ürünü olan doğalgaz ısınma desteği ile senelik 3 milyar liralık bir destek öngörülüyor” ifadelerini kullandı.

Isınma desteği, Düzce’de hem çevre temizliği açısından hem de vatandaşlara katkısı açısından büyük önem arz ediyor. Düzce’de binalarda kömür kullanımının büyük oranda sonlandırılmasıyla hava kirliliğinin azaltılması hedefleniyor.


Editör: Ç. Diger

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız