Keskin, Avukatlar gününü unutmadı

AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, 5 Nisan Avukatlar günü nedeniyle kutlama mesajı yayınlayarak Avukatlar gününü kutladı.

Keskin, Avukatlar gününü unutmadı
5.04.2022 - 17:02
Haber Merkezi

AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, Avukatlar günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, Avukat kutsal bir savunma mesleğini ifade eden, onu savunan, mazlumun yanında yer almayı, mazlum kişileri korumayı kendisine meslek edinen kişiler olduğunu belirterek, “Avukatlar, hukuk devletinin ve adaletin olmazsa olmaz birer parçalarıdır. Savunma hakkı temel haklar içinde öncelikli yeri olan, adaletin sağlanmasının ve hak arama özgürlüğünün en önemli unsurudur. 

Yargı sistemimizin en önemli parçası olan ve savunma makamının temsilcisi olan avukatlarımız, adaletin tecellisi için vatandaşlarımızın hakları konusunda bilgilendirip yönlendirerek, haklarını koruyabilmeleri ve kullanabilmeleri konusunda onları doğru bir şekilde bilgilendirerek önemli bir görevi de yerine getirmektedirler.

20 yıllık AK Parti iktidarlığı sürecinde Avukatlık mesleğinin güçlenmesi için bir çok değişikliğe imza attık. Avukatlarımızın görevlerini en iyi şekilde yapabilmeleri için çalışmalarımız devam ediyor. Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete intikal etmiş Avukatları rahmet ile yad ederek 5 Nisan Avukatlar Gününü kutluyor, değerli Avukat arkadaşlarımıza da selam ve saygılarımı sunuyorum” dedi.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız