AK Parti İl Başkanı Keskin’den Romanlar Günü mesajı

AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, 8 Nisan 'Dünya Romanlar Günü' ile ilgili bir mesaj yayınlayarak tüm Romanların gününü kutladı.

AK Parti İl Başkanı Keskin’den Romanlar Günü mesajı
8.04.2022 - 16:10
Haber Merkezi

AK Parti İl Başkanı Keskin mesajında, roman vatandaşların hayat şartlarını yükseltilmesi için çalışmalar yapıldığını belirterek, “Roman vatandaşlarımız bulundukları her ülkenin birer renkli simaları olmuşlardır. Ülkemizde de Roman vatandaşlarımız önemli bir yere sahiptir.  Roman vatandaşlarımızın hayat standartlarını yükseltmek ve toplumumuzun birer parçaları olmanları için AK Parti iktidarı olarak çalışmalar yaptık. Roman kültürünün korunması ve yaşatılabilmesi amacıyla 8 Mart tarihinin ‘Dünya Romanlar Günü’ olarak kutlanması kararını 7 Nisan 2021 tarihinde aldık.

Ülkemizde ve Düzce’mizde bulunan Romanların özellikle barınma konusunda yaşadıkları sıkıntıları aşmaları için, TOKİ eliyle sosyal konutlar yaparak hizmetlerine sunduk. Hükümetimiz barınma, eğitim, sağlık gibi konularda önemli çalışmalar yapmayı sürdürüyoruz. Düzce’miz farklı kültürlerin ve toplulukların bir arada huzur ve güven içerisinde yaşamlarını sürdürdüğü her zaman örnek bir şehir olmuştur.

Dünyada ayrımcılığın son bulması ümidiyle 8 Nisan Dünya Romanlar Günü’nü kutluyorum.

Roman vatandaşlarımız için bu anlamlı günün iyiliklere, güzelliklere kapı aralaması temennisiyle bütün Düzceli hemşerilerime selam ve saygılarımı sunuyorum. Tüm vatandaşlarımızın Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız