Dünya Gazeteciler Günü'nü kutladılar

AK Parti Düzce İl Kadın Kolları Başkanı Av. Şulenur Kubilay Yılmaz, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla Düzce Postası'nı ziyaret etti.

Dünya Gazeteciler Günü'nü kutladılar
21.10.2022 - 15:59
Güncelleme 21.10.2022 - 20:11
Haber Merkezi

AK Parti Düzce İl Kadın Kolları Başkanı Av. Şulenur Kubilay Yılmaz, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla Düzce Postası'nı ziyaret etti. Yılmaz’a, Tanıtım Medya Birim Başkanı Feriha Aslan, Sivil Toplum Birim Başkanı Aynur Avcı ve Yönetim Kurulu Üyesi Aslı Korkmaz da eşlik etti.

Düzce Postası İmtiyaz Sahibi Ömer Faruk Kubilay’ın ve gazetemiz çalışanlarının 24 Temmuz Dünya Gazeteciler Günü’nü kutlayan Yılmaz, çiçek takdim etti.

Düzce Postası’na yaptığı açıklamada, 25 Temmuz’da İl Kadın Kolları Başkanlığı görevini teslim aldığını hatırlatan Yılmaz, akabinde ilk olarak Düzce Kadın Kolları Başkanlığı görevinde bulunan kişileri arayarak destek istediğini söyledi. Onların da önerilerini ve tavsiyelerini dikkate alarak yönetimi oluşturma çalışmalarına başladığını ifade eden Yılmaz, Ağustos ayına denk gelmesi nedeniyle teşkilatı oluşturma çalışmasının uzun sürdüğünü anlattı. Bu süreci fırsata dönüştürdüğünü dile getiren Yılmaz, “Fındık ayı olduğu için insanları bulmak biraz zor oldu. Mülakat ve ön görüşme yapacağım, il binasına gelir misiniz diye aradığımda fındıktayım diyenler oldu. Biz ayaklarına gittik, gerekirse tarlaya kadar gidip görüştük. O sebeple il kadın kolları yönetimini oluşturmam bir buçuk ay kadar sürdü. Ancak bu benim için de iyi oldu. Çünkü ince eleyip sık dokuma fırsatım oldu. Bana fayda sağladı. 60 kişilik yönetim kurulumuz içinde önceki başkanların yönetiminde olan isimler de var. Önceki kadın kolları bayrağı tabii ki de bir yere getirmiş, her başkanımızın emeği çok fazla. Bizim hedefimiz de yönetim olarak bu bayrağı bir üste taşımak ve bu dönemde 1 oy fazla alabilirsek bu hepimizin başarısı olacak diye düşünüyorum. Çünkü bu ekip ve gönüllülük işi. Ben bu işe seferberlik gözüyle bakıyorum. Ekibimden de bunu istedim. Yani ekip oluştururken buna da dikkat ettim. Benim gibi seferberlik niyetiyle çıkabilecek, yani gerekirse ailesiyle helalleşip yola çıkabilecek insanlarla çalışmak istedim. Bunu tüm ekip arkadaşlarıma söyledim, hep de söylüyorum. Bu bilinçle hareket etmemiz lazım. Zor bir süreç, ancak olmayacak bir süreç de değil” dedi.

Yönetimi oluşturmasının akabinde hızlıca çalışmalara başladıklarını ve yarın da tüm teşkilat olarak saha çalışmalarına başlayacaklarını dile getiren Yılmaz, “Genel merkez teşkilat başkanlığımızda, Erkan Kandemir başkanlığında toplandık. 81 ilde 11 buçuk milyon üyemiz var. Bu 11 buçuk milyon üye, 81 ilde eş zamanlı olarak ziyaret edilecek. Düzce’de de yaklaşık 26 bini kadın olmak üzere 55 bin üyemiz var. Biz de İl Başkanlığı, ilçe başkanlığı, gençlik kolları, kadın kolları olarak ekip halinde üyelerimizi ziyaret edeceğiz. Cumartesi günü startı veriyoruz. Yarın 16.30’da il binasında toplanıyoruz. Teşkilat arkadaşlarımızla üye ziyaretlerimizi en büyük mahallemiz Koçyazı’dan başlatıyoruz. 3’er kişiden oluşan 10 ekip olarak sahaya çıkacağız. Toplam 30 kişi o mahallede olacağız. Ekip başı olacak, sokak sokak gezeceğiz, ziyaretleri yapacağız. Bu çalışmamızda yeni üye olmak isteyenleri de kayıt yapmış olacağız. Bizim için çok verimli bir çalışma olacak inşallah. Bu ziyaretlerimiz Azmimilli ile devam edecek. 45 günde, yani 30 Kasım’a kadar tüm Düzce’deki üyelerimize ulaşmayı hedefliyoruz. Kapı kapı gezip, çat kapı ziyaretler yapacağız. Bu aynı zamanda bir üye güncellemesi” şeklinde konuştu.

Ziyarette, Düzce Postası İmtiyaz sahibi Ömer Faruk Kubilay, ablası Şulenur Kubilay Yılmaz’a sürpriz yaptı. Doğum günü olan Yılmaz, sürpriz pasta karşısında büyük bir şaşkınlık ve mutluluk yaşadı.


Editör: Ç. Diger