Genel merkez aday adaylarını çağırdı

Düzce'de AK Parti milletvekili adaylarının belirlenmesine yönelik olarak ilk mülakatlar bugün yapılacak.

Genel merkez aday adaylarını çağırdı
27.03.2023 - 23:53
Güncelleme 28.03.2023 - 00:43
Özel Haber

Edinilen bilgiye göre, AK Parti'nin 53 aday adayı 28 Mart Salı günü AK Parti Genel Merkezi’nde Ömer İleri başkanlığındaki heyet ile görüşecek. 

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerine yönelik takvim hızla işliyor. Milletvekilliği için aday adaylığı başvuru sürecinin sona erdiği AK Parti'de, aday belirleme aşamasına geçildi.

Düzce’de hafta sonu yapılan temayül yoklamasının ardından, milletvekili adaylarının belirlenmesi için ilk aşama olan mülakatta görev alacak MYK heyeti de belli oldu.

AK Parti Düzce Milletvekili aday adayları ile Ömer İleri başkanlığındaki; İsmail Cenk Dilberoğlu, Mehmet Nil Hıdır, Pınar Doğan Aksoy ve Enes Kaşkaş’tan oluşan heyet ilk görüşmeyi yapacak.

Temayül sonuçlarını da alan heyet, Düzce'den 53 aday adayı ile Genel Merkez'de birebir görüşme yapacak. Mülakatların harf sıralamasına göre yapılacağı ve her adaya yaklaşık 8-10 dakika süre ayrılacağı, görüşmelerin muhtemelen 17.00'da tamamlanacağı öğrenildi.

KOMİSYONLAR ÇALIŞACAK

Milletvekili adaylarının belirlenmesi amacıyla AK Parti Seçim İşleri Başkanlığı'nın yürüttüğü alt komisyon çalışmalarının ardından ise 29 Mart - 8 Nisan arasında üst komisyon çalışmaları yapılacak.

15 Nisan'da milletvekili geçici aday listeleri yayımlanacak. 

19 Nisan'da ise milletvekili kesin aday listeleri ilan edilecek.

 


Editör: Ç. Diger