Kritik tarih 7 Ekim

Yerel seçimlere odaklanan AK Parti, çalışmalarına 7 Ekim kongresi ile resmen başlayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda belirlenen yol haritasına göre öncelik muhalefet yönetimindeki 11 büyükşehirde ve deprem illerinde olacak. 81 ilde AK kadrolar harekete geçecek, 'gönül seferberliği' başlatılacak.

Kritik tarih 7 Ekim
30.09.2023 - 16:07
Haber Merkezi

Mayıs ayında yapılan seçimlerden zaferle ayrılan ve 21 yıllık iktidarı boyunca aldığı 17 seçim zaferine bir yenisini daha eklemek isteyen AK Parti, gözünü 31 Mart 2024'te yapılacak olan yerel seçimlere dikti. 'Bir seçimin ardından yeni seçimin çalışmaları başlar' geleneğine göre hareket eden partililer, 7 Ekim kongresi ve yerel seçim çalışmalarına kilitlendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda yerel seçimin yol haritası belirlenirken, AK Parti yerel seçimlerin çalışmalarına 7 Ekim'de yapılacak 4'üncü olağanüstü kongre ile resmen başlayacak. Yol haritasına göre AK kadrolar, 2019 yerel seçimlerinde muhalefetin yönetimine geçen belediyelerin yeniden kazanılması için mesai yapıyor.

'GÖNÜL SEFERBERLİĞİ' BAŞLATILACAK

Başta muhalefetin yönetimindeki 11 büyükşehir ve deprem illeri olmak üzere yerelde istenilen başarının elde edilebilmesinin yolu teşkilatlardan geçiyor. Bu kapsamda geçmiş dönemde ilçe başkanlığı yapmış isimlerin de yer aldığı ilçe buluşmaları toplantıları düzenlendi. Toplantıda, yaklaşan yerel seçimin önemi güçlü bir şekilde anlatıldı.

Herkese görev düştüğü belirtilerek, aileden başlayarak akraba ve komşulara kadar AK Parti'ye oy vermeleri için gönül seferberliği başlatılması istendi.

7 EKİM KRİTİK TARİH

Mayıs ayındaki seçimlerin ardından yapılan anketlerde seçmenin neden kendilerine oy verip vermediğini araştıran AK Parti, oy vermeyen seçmenin tercihini değiştirmek için vatandaşla güçlü bir iletişim kuracak ve ikna çalışmalarını başlatacak.

“Türkiye'nin yüz akı Türkiye'nin ortak aklı” sloganıyla 7 Ekim'de kongreye gidecek olan AK Parti, yerel seçimin hazırlıklarına da bu kongre ile resmen başlayacak.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası

                                                  


Editör: K. İlhan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız