15 metre yükseklikten halatla iniş yaptılar

Bolu'da Köroğlu Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü bünyesinde kurulan Köroğlu Arama Kurtarma (KARAKURT) Birimi üyeleri, "Hafif Arama Kurtarma Akredite Eğitimi" alarak afetlere hazır hale geliyor.

15 metre yükseklikten halatla iniş yaptılar
27.05.2023 - 17:57
Güncelleme 27.05.2023 - 18:09
AA

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerin ardından bölgede arama kurtarma çalışmalarına katılan Köroğlu Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü bünyesinde yer alan KARAKURT Biriminde afetlere hazırlıklı olmaya yönelik eğitim faaliyetleri gerçekleştiriliyor.

AFAD tarafından akredite bir arama kurtarma birliği oluşturmayı hedefleyen üyeler için 5 gün süren "Hafif Arama Kurtarma Akredite Eğitimi" düzenlendi.

Bu kapsamında Bolu AFAD Müdürlüğünün Çakmaklar off-road alanında bulunan kayalık alanda tatbiki eğitim gerçekleştirildi.

Eğitimlerde, yüksekteki ve derindeki yaralının kurtarılması, ip düğümleri, ip istasyonları, emniyet istasyonu, yüksekliğe alışma gibi konularda bilgi verildi.

Daha sonra katılımcılar, yaklaşık 15 metre yükseklikten halatla iniş yaptı.

Köroğlu Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü Başkanı Hakan Esen,  afetlere hazırlık için başladıkları eğitimlerinin güzel geçtiğini söyledi.

Esen, 54 üyeden 32'sine eğitim verdiklerini belirterek "Eğitimlerimiz devam edecek. Kalan üyelerimiz de eğitimlerini alacaklar." dedi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından eğitim faaliyetlerini yoğunlaştırdıklarını dile getiren Esen, "Deprem Türkiye'nin bir gerçeği, ilimizin de bir gerçeği. Dolayısıyla ilimiz ve ülkemizde meydana gelebilecek depremlere hazırlıklı olmak için bu arkadaşlarımız gönüllü. Bu anlamda çok yoğun çaba sarf ediyorlar." ifadesini kullandı.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: 
@duzcepostasi1
Facebook: 
Düzce Postası
Youtube: 
Düzce Postası

                                                  


Editör: K. İlhan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 25.09.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız