Başsavcılık'tan cinayetle ilgili açıklama

Öldürülüp cesedi mezara gömülen 21 yaşındaki Sertan Yalçın cinayetine ilişkin ayrıntılar ortaya çıkıyor. Yalçın'ın cesedinin mevcut bir mezar üzerinde üstü toprak ve taşla örtülü halıya sarılı olarak bulunduğu açıklandı.

2.03.2022 - 16:27
Haber Merkezi

Düzce’de 5 aydır haber alınamayan 21 yaşındaki Sertan Yalçın’ın cansız bedeni, mezarlıkta gömülü halde bulundu.

Olaya ilişkin olarak Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı bir açıklama yaptı. Açıklama şöyle: “12/10/2021 tarihinde saat 23:00 sıralarında Düzce İl Emniyet Müdürlüğüne müracaat eden Hasan Ali Yalçın beyanında, oğlu olan Sertan Yalçın’ın (2000 doğumlu) 11.10.2021 tarihinde saat 01:00 sıralarında evden ayrıldığını ve bir daha eve gelmediğini, oğlunun hayatından endişe ettiğini belirterek şikayetçi olmuştur. Konuyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında ifadelerden söz konusu olaya karıştığı tespit edilen bazı kişiler gözaltına alınmış, gözaltına alınan şüphelilerden bir kısmı tutuklamaya sevk edilmiş ve mahkemece tutuklanmışlardır. Öldürülmüş olabileceği değerlendirilen kayıp şahıs Sertan Yalçın’ın cesedi kayıp tarihinden itibaren yapılan tüm aramalara rağmen bulunamamış olup, cesedin Düzce İli Yığılca İlçesi Kocaoğlu Köyü Mezarlık veya çevresine gömüldüğü şeklinde alınan istihbari bilgiler neticesinde mahkemeden alınan arama kararına istinaden Düzce İl Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından mezarlıklarda yapılan aramalar sonucunda; mevcut bir mezar üzerinde üstü toprak ve taşla örtülü halıya sarılı bir erkek cesedi bulunmuştur. Yığılca Cumhuriyet Savcımız tarafından olay yeri inceleme ve ölü muayene işlemleri olay yerinde yapılmış ve Sertan Yalçın isimli şahsa ait olduğu değerlendirilen çürümüş ceset kalıntıları üzerine Düzce Adli Tıp Kurumunda klasik otopsi işlemi gerçekleştirilmiş olup, Cesedin Sertan Yalçın' a ait olup olmadığının tespiti amacıyla cesetten DNA örnekleri alınarak incelemeye gönderilmiştir. Olayla ilgili adli soruşturma detaylı bir şekilde devam etmektedir.”


Editör: Ç. Diger

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız