Yaşlı adamın ardiyesi alev alev yandı

Düzce’de meydana gelen yangında 87 yaşındaki yaşlı adamın ardiye olarak kullandığı kısım alev alev yanarak çöktü. Ardiyenin içerisinde bulunan gıda ürünleri ve hayvanların yemleri tamamen kullanılamaz hale geldi. Yaşlı adam ise eşyaları kurtarmak isterken yaralandı.

20.04.2022 - 10:40
Güncelleme 20.04.2022 - 10:44
İHA

Olay, Düzce’nin Bahçeköy köyünde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, 87 yaşındaki Kadir Çelik’e ait evin ardiye kısmında henüz belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktı. Alevleri gören vatandaşlar hemen durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Bu esnada ev sahibi Kadir Çelik de hayvanların bağırış sesleri ile yangını fark ederek, ardiye içerisinde bulunan eşyalarını kurtarmak için harekete geçti. Evden çıplak ayaklarla çıkıp alevlerin içerisinden eşyalarını kurtarmak isteyen 87 yaşındaki yaşlı adam başarılı olamadı. Alev alev yanan ardiyeyi çaresiz bakışlarla izlerken, itfaiye ekipleri tamamen çökerek kullanılamaz hale gelen yapıdaki yangını söndürdü.

 

“ÜRÜN KURTARMAYA ÇALIŞTIK AMA BİR ŞEY ELDE EDEMEDİK”

Bölgeye gelerek yangını söndürmeye çalışanlardan birisi olan Ramazan Duru, “Burada yiyeceği, içeceği, hayvanların yiyeceği içeceği, odunu her şeyi vardı. Her şeyi yandı” şeklinde konuştu. Ev sahibi Kadir Çelik’in oğlu Murat Çelik ise yangın ile ilgili olarak, “İlk geldiğimizde her şey içeride yanıyordu. Un, kepek, yem, odun, kömür hepsi içerideydi. Mücadele ettik söndürmek için, ama ağaçlar kuru olduğu için ahşap olduğu için, ürün kurtarmaya çalıştık ama bir şey elde edemedik” ifadelerini kullandı.

 

“YALIN AYAK DIŞARI ÇIKTIM AMA BECEREMEDİM”

Evde uyuduğu esnada hayvanların seslerine uyanan ve ardiyenin yandığını fark eden ev sahibi Kadir Çelik ise, “Ben evdeydim. Hayvanlar bağırmaya başladı. İçeride uzanıyordum bir anda kalktım. Pencereye çıktım baktım ardiye kısmında ateş var. Bu ateş nedir dedim. Ondan sonra evden yalın ayak çıkıp fırladım, ama hiçbir şey beceremedim. Alevleri söndüremedim. İçeriden malzeme de çıkaramadım. Arkadaş geldi bir sandık çıkarttı dışarıya. İçeride dolu eşya vardı. Bisikletim yandı içerisinde. İyi ki yangın eve gelmedi” dedi.

Alevlerin arasından eşya çıkartmak isterken kolunda ve elinde yanıklar oluşan 87 yaşındaki Kadir Çelik, bölgeye gelen 112 acil sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldı. Jandarma ekipleri yangın ile ilgili inceleme başlattı. (İHA)


Editör: Ç. Diger
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz