Okula 1.500 TL bağış koşuluyla uzlaştılar

Düzce’de yaşayan U.S. adlı şahıs, kullanmış olduğu servis aracıyla kızına çarparak yaralanmasına neden olan servis sürücüsü G.A. ile Düzce Yunus Emre Ortaokuluna 1.500 TL bağışta bulunması şartıyla uzlaştı.

Okula 1.500 TL bağış koşuluyla uzlaştılar
27.04.2022 - 18:58
Haber Merkezi

Düzce’de meydana gelen kazada, N.S. isimli öğrenci, indiği servis aracının önünden geçerek evine gideceği esnada servis sürücüsü G.A. öğrenciyi fark etmeyerek aracı hareket ettirdi. Aracın çarptığı küçük çocuk yere düşerek yaralanırken, babası U.S. servis aracı sürücüsü G.A.’dan şikayetçi oldu. Sürücü hakkında taksirle bir kişinin yaralanmasına neden olma suçundan soruşturma başlatıldı.

Soruşturma dosyasının Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaşma Bürosuna gönderilmesinin ardından, uzlaştırmacı tarafından baba U.S. ile yapılan görüşmede, şüphelinin Düzce Yunus Emre Ortaokuluna 1.500 TL bağışta bulunması şartı ile uzlaşabileceğini beyan etti. Bunun üzerine uzlaştırmacı tarafından şüpheli G.A. ile yapılan görüşmede, araç sürücüsü bağışta bulunmayı kabul etti. Bunun üzerine de Düzce Yunus Emre Ortaokuluna 1.500 TL bağışta bulundu. Dosyada uzlaşma sağlanırken, böylece her iki taraf açısından meydana gelen uyuşmazlık gönüllü olarak barışçıl yollarla çözüme kavuştu ve toplumsal barışa katkı sağlandı.


Editör: Ç. Diger

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız