Sahte dilencinin foyasını zabıta ortaya çıkardı

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, duygu sömürüsü yaparak vatandaşların dini duygularını istismar eden ve bu yolla haksız kazanç elde eden dilencilere yönelik operasyonlarına devam ediyor. Son olarak zabıta ekipleri tarafından yakalanan dilenci, topallayarak geldiği karakoldan koşarak çıktı.

26.08.2022 - 12:51
Güncelleme 26.08.2022 - 12:57
Haber Merkezi

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ayağına taktığı aparat ile engelli olduğunu iddia eden şahsın foyasını Zabıta Karakolunda ortaya çıkardı. D-655 karayolu trafik ışıklarında ‘ Bir Babanın Feryadı’ başlıklı gazete kupürü ve ayağına taktığı aparat ile engelli baba görüntüsü vererek duygu sömürüsü yapan dilencinin engelli olmadığı belirlendi. Sahte dilencinin üzerinden çıkan gazete kupüründeki babanın da kendisi olmadığı incelemeler sonucunda ortaya çıktı.

Zabıta Karakoluna götürülen sahte engelli dilenci, uzun uğraşlar sonucu ayağındaki aparatı çıkararak Zabıtaya teslim etti. Sahte dilenci topallayarak girdiği Zabıta karakolundan ise koşarak çıktı. 

Karabük'ten Düzce'ye gelerek insanların iyi niyetlerini suistimal sahte dilenciye 5326 sayılı Kabahatler Kanunun 33. maddesine göre cezai müeyyide uygulandı. Üzerinden çıkan paralara da kamulaştırılmak üzere el konuldu.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: @duzcepostasi1
Facebook: Düzce Postası
Youtube: Düzce Postası


Editör: C. Sandıkçı
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız