Haftada iki kez İstanbul Caddesi’nde motosiklet denetimi

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, şehrin genelinde düzenli yürüttüğü denetimlerin aylık planını paylaştı. Haftada iki kez olmak üzere ayda 8 kez İstanbul Caddesi üzerinde motosiklet denetimi yapan ekipler, usule aykırı hareket edenleri Emniyet’e bildirerek ceza uygulanması konusunda da koordinasyon sağlıyor.

Haftada iki kez İstanbul Caddesi’nde motosiklet denetimi
7.11.2022 - 18:08
Haber Merkezi

DÜZCE Belediyesi şehir merkezinde huzur ve güvenin teminini korumak amacıyla, sorumluluk alanında denetimlerine devam ediyor. Vatandaşların en yoğun olduğu bölgelerde kaldırıma parklanma, yaya yoluna motosiklet girişi ve araç trafiğini tehlikeye atan çekçeklerin denetimini düzenli olarak yürüten Zabıta Müdürlüğü, vatandaşları bilgilendirmek amacıyla aylık denetim planını kamuoyu ile paylaştı.

Denetim planlarının Emniyet ekipleri ile koordineli ve eşzamanlı yürütüldüğü belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tespitlerimizi aralıksız yapıyoruz, 153 Beyaz Masa’ya gelen ihbarları zamanında değerlendiriyoruz, sorumluluğumuz altında bulunan her noktada ekiplerimiz var. Aylık olarak düzenlediğimiz denetim planımız kapsamında Emniyet güçlerimizle birlikte; kaldırıma parklanma haftada 2 kez olmak üzere ayda 8 kez, İstanbul Caddesi motosiklet ve yasaklı araç girişi denetimi haftada 2 kez olmak üzere ayda 8 kez, S Plaka, ilçe ve köy otobüslerinin denetimi haftada 2 kez olmak üzere ayda 8 kez, Düzce Ulaşım A.Ş. araçları ayda 10 kez polis eşliğinde denetleniyor. Kural dışı hareket eden, eksik evrak ya da araç donanımı hatalı olanlara emniyet aracılığı ile yaptırım düzenleniyor. Ayrıca Jandarma ekiplerimiz ile yaptığımız koordineli çalışmalar kapsamında Küçük Sanayi Sitesi’nde çekçeklere de ayda 4 kez denetimlerimiz sürüyor. Bu konuda bizlere destek olan Emniyet ve Jandarma teşkilatımıza teşekkür ediyoruz. Vatandaşlarımızın da duyarlı olmasını diliyor, desteğini esirgemeyenlere de teşekkür ediyoruz.”


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız