Basının efendisi!

  • 21.10.2021 00:00

DOĞRUYU yazıp tarafsız kalmak. Art niyetli olmamak. İnsanların, şehrin iyiliğini düşünmek.

Çıkar çevrelerine boyun eğmemek.

Karnından konuşmamak. Söyleyeceklerini toplumun kolay bir biçimde anlayabileceği gibi yazmak.

Açık sözlü olmak.

Haklının yanında olmak, mazluma sahip çıkmak. Adaletten şaşmamak.

Bilimi savunmak, cehaletle savaşmak.

İnançlı olmak. Kur’an’ı klavuz edinmek.

Değer bilmek, vefalı olmak.

Güzel sunmak, güzel yazmak.

İnsanlarımızın olumlu yanlarını öne çıkarmaya çalışmak. 

****

Aydın Maradit olarak 41 yıldır başındayım. Tipo baskıdan, kurşun dizgiden, klişe atölyesinden, ofsete ve bilgisayarlara kadar uzun bir süreçten geçtik. Darbeci yönetimlerin baskılarından, ekonomik buhranlardan, elektriksiz günlerden, yokluktan geldik.

Fırtınalı sularda gemi kullanmak gibiydi. Ve iki yıl kadar önce başlayan salgın döneminde, tecrübeli gazetecilerin müdürü Çiğdem Diger’in cesaret vermesi DÜZCE POSTASI’nı web ofsete geçirmeme neden oldu.      

Düzce basınının bizlerden önceki 30 yılında, babam merhum Bedrettin Maradit’in uzun mücadele ile geçen bir gazetecilik serüveni vardır. Pusu kuranlar tarafından alçakça saldırıya bile uğramış, baskınlardan, yokluktan, ihtilallerden geçmiş olan başyazarımızın eli, vefatına kadar kalem tuttu.

Amcam merhum Nurettin Maradit’in büyük emekleri ile yayınlanan ve harflerin elle tek tek dizildiği matbaada pişen Metin Köseer halen gazetede fahri olarak yazılar yazıyor. “Onlar DÜZCE POSTASI’nın temel taşlarındandır” diyorum.    

Böyle böyle Düzce’nin hafızası, Düzce tarihinin 71 yıllık tanığı bir gazete yaşatıldı.

Bu gazete her gün okuyucusu ile konuşan bir gazetedir. Gazeteciliği “gazetecilik diye” büyük bir aşkla yapar. En eskilerden esnaf, sanatkarın, girişimcinin (kaybolmamış) emeğinin bir örneğidir. 

Hemşehrilerinin dostu, yoldaşı, arkadaşı ve haklarının savunucusudur. Düzceliyim diyen herkesin veya bir büyüğünün anılarında mutlaka yeri vardır.    

Bundan böyle de ALLAH izin verirse Düzce’nin en eski bir markası ve simgesi olarak yaşamaya devam edecektir.

İyi insanlardan yana olmanız dileği ve saygılarımla.  

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • adil kara
    adil kara
    18.11.2021 22:02

    düzcenin markalarından düzce postası her zaman düzcenin markası olarak kalacak düzcenin büyüyüp gelişmesi için düzceye deger katacak çalışmalarda öncülük basının sesi olmayı düzcede sürdürecektir yeni imtiyaz sahibi bayramali kubilay hayırlı ugurlu olur inşaallah başarılarının devamını diler bayrak yarışında emegi geçenlere sonsuz teşekkürlr

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız