Bayram Ali KUBİLAY
Bayram Ali KUBİLAY Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Düzcepor’un şampiyonluğu

  • 24.05.2022 10:03

BİR spor kulübünün finans yönünden sorunsuz nasıl yönetileceğini ispatlayan ve başarılı finans yönetiminin sonucunda kulübün nasıl şampiyonluklara ulaşabileceğini gösteren Düzcespor Kulübü yetkililerini tebrik ediyorum. Emeği geçenlere teşekkür ve takdirlerimi sunuyorum..

Düzcespor, 2021-2022 sezonunda mütevazi bütçesi ile kendi grubunda bulanan 50-60 milyon TL'lik bütçeye sahip iki kulübü ekarte edip şampiyon oldu. Bu takımın öyküsünü yazabilecek kadar bilgi sahibi olmadığım için şampiyonluk öyküsünden bahsedemiyorum.

Ben; Düzcepor’un şampiyonluk tacının bir daha yere düşmeden yeni şampiyonluklar ile taçlandırılması için neler yapılması ve nasıl projeler üretilmesi gerektiği konusunda fikrimi deklare edeceğim.

 Düzcespor’un başarılı bir sezondan sonra bu başarısına gölge düşmemesi için geleceğini KISA - ORTA - UZUN vadeli projelerle entegre etmesi gerekir.

Kısa Vadeli Projeler için; borçlanmadan maddi kayak yaratılmalıdır, özkaynağı güçlendirilmelidir.

Şehrin ekonomisine yön veren dinamikler harekete verilmelidir.

Genç taraftarların tribün desteğinin artarak devam etmesi için çalışmalar yapılmalıdır.

Kulüp dernek statüsünden çıkartılıp A.Ş.’ye dönüştürülmelidir.

Dernek üyeliği konusunda güncelleme yapılmalıdır.

Dernek üyeliği için müracaat eden üyenin girişte 5.000 TL bağış vermeyi kabul etmesi sağlanmalıdır. Bu şartı kabul eden 5.000 üye kaydı yapılmalıdır. Böylece kulübe 25 milyon gelir sağlanmış olur.

Düzcepor A.Ş.’nin ödenmiş sermayesi 10.000.000 TL olmalıdır.

Ortakları:

1) Düzce İl Özel İdaresi : %15 Hisse= 1.500.000 TL

2) Düzce Belediyesi: %15 Hisse= 1.500.000 TL

3) Düzce Ticaret Odası: %5 Hisse= 500.000 TL

4) Düzce Ticaret Borsası: %5 Hisse= 500.000 TL

5) Düzce Üniversitesi: %5 Hisse= 500.000 TL

6) İlçe Belediyeleri: %30 hisse= 3.000.000 TL

7) Düzcespor yönetimi: %25 Hisse= 2.500.000 TL

Kısa vadeli projelerden, maddi kaynak sağlanacak projelerden olan üyelik kaydı ile şirket sermayesinden elde edilecek en acil kaynak ile 35.000.000 TL maddi kaynak yaratılması mümkünüdür. Bu kaynak ile Düzcespor'un iki sezonu borçlanmadan geçmesi mümkündür.

Orta ve uzun vadeli projelerin konuşulması için kısa vadeli projelerin kabul görmesi gerekir.

Haydi Düzce, Haydi Düzceli… Düzcespor’un şampiyonluk tacının perçinlenmesi için kenetlenmemiz için ne yapılması gerekiyorsa yapılsın. Düzcespor’a maddi kaynak yaratmak için bana söz düşmeden öneride bulunduğum için yönetimden özür dilerim. Düzce bizim, Düzce hepimizin, Düzce hepimizin ortak yaşam alanımız olduğu için öneride bulunmak istedim.

Hoşça ve dostça kalın…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız