Bayram Ali KUBİLAY
Bayram Ali KUBİLAY Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

ÇALIŞMAK BİZE GÖRE DEĞİL…!

  • 19.08.2023 11:39

Mergiç Mahallesinden taaa Prof.Dr. Erol GÜNGÖR Kültür Merkezi binasına kadar bir yürüyebilsen ve yürürken de sağlı sollu işyerlerin camlarına bir bakıversen bakın neler göreceksiniz….

Komi Aranıyor  … 15  İlan

Bulaşıkçı Aranıyor … 20 ilan

Temizlikçi Aranıyor ..  18 ilan

Tezgahtar Aranıyor ..  14 İlan

Müşteri Temsilcisi Aranıyor .. 17 İlan

Pazarlamacı Aranıyor .. 14 İlan

Garson Aranıyor ..  15 İlan

Aşçı Aranıyor…12 İlan

Aşçı yardımcısı Aranıyor.. 15 ilan

Bahçıvan Aranıyor.. 10 ilan

Şoför Aranıyor .. 12 ilan

Çırak Aranıyor .. 10 İlan

Kalfa Aranıyor.. 12 İlan

Bu ilanları asanlar işveren ,,, okuyanlar ise benim gibi merak edenler..

Bu ilanları okumayanlar ise İŞSİZLER..

İlanları okumayanlar neden İŞSİZLER

Eğer Gerçek İŞSİZLER bu ilanları okumuş olsalar Mergiç’ten Taaa Prof.Dr. Erol GÜNGÖR Kültür Merkezi binasına kadar olan işyerlerin camlarındaki bu bahsettiğimiz ilanlar azalmış olurdu…

Maalesef İŞSİZLERİMİZİN büyük çoğunluğu çalışacağı yerde sorumluluk almadan, yorulmadan ağırlıkla kamu işyerlerine girmek istemesinden kaynaklı İŞSİZLER ordusu çoğalmaktadır…

Düzce BelKA İnsan Kaynakları A.Ş., Düzce Valiliği, İŞKUR ve Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığında 27 Aralık 2019 tarihinde dezavantajlı kesimlerin istihdama kazandırılmaları adına kurulan İş Kulübü,  sayesinde işe yerleşen kişi sayısı iki bin’i geçmiş bu sayı günden güne çoğalmaktadır.

Ancak gel gör ki; iş kulübü sayesinde işe giren arkadaşların işten ayrılış sebepleri ise çok enteresandır; ‘’’Ben Kamu Kurumuna İşe Girmek İstemiştim veya istiyorum.’’’

Ey İŞSİZ dostlarım ,,, Ey Çalışarak  Aile ekonomisine katkıda bulunmak isteyen arkadaşım, kardeşim..

İlimizdeki iş arayanların ihtiyaçlarını karşılamak için işe girelim ve işe girdiğimiz yerde (işbaşı yaptığımız yerde) sorumluluk alalım.. Biraz yorulacağız ama bilin ki size işveren, aş veren de bugüne kadar ki süreçte çok yorulmuştur….

Bugüne kadar ve bundan sonra da İŞSİZLERE iş ve aş vermek için sabırlı ve gayretli çalışmaları ile kendinden söz ettiren İŞ KULÜBÜ Yönetmeni NEJLA hanım ve EKİBİNE başarılar diler ,,Hiçbir İŞSİZ arkadaşımın ‘’ÇALIŞMAK BANA GÖRE DEĞİL’’’ dememesini ve hatta bu kelimeyi LUGAT’ınızdan çıkarmasını temenni ederim.

ÇALIŞMAK İBADETTİR .

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız