Düzce Postası 72 yaşında!

Düzce tarihine bir asra yakın süredir tanıklık eden, Düzce'nin en eski simgesel değerlerinden, basının amiral gemisi Düzce Postası, 72. yayın yılına “merhaba” dedi.

26.04.2022 - 12:44
Güncelleme 26.04.2022 - 17:09
Haber Merkezi
1

26 NİSAN 1951'de ilk sayısını yayınlayan gazetemiz, merhum Bedrettin Maradit tarafından kuruldu.

Böylece, Düzce'nin sadece ilk günlük gazetesi değil, ilk kapsamlı matbaası da Düzce Postası ile birlikte faaliyete geçti.

1950 ve 60'lı yıllarda tek tek hurufat harfleriyle dizilen Düzce Postası, daha sonra Düzce'nin ilk kurşun dizgi makinelerinde hazırlanmaya başlandı.

İlerleyen yıllarda, gazetede fotoğrafların yer alması için ilk klişe atölyesi de faaliyete geçirildi.

Bu şeklide çok zor ve meşakkatli süreçlerden geçerek yayınlanan Düzce Postası, teknolojideki gelişmelerin ardından yine Düzce'de bir ilk olan ofset baskı sistemine geçti.

68 yıldır Düzce'deki matbaaların ve gazetelerin öncüsü olan Düzce Postası, mesleki bir okul haline de geldi ve buradan yetişen yüzlerce kişi meslek sahibi olup kendi dallarında ilerlediler.

Eğitimli-tecrübeli yöneticileri ve yayın çizgisi ile Düzce'de basının amiral gemisi olan Düzce Postası, her geçen gün gelişerek büyümeye devam ediyor.

Düzce Postası, her yönü ile sadece Düzce'de değil yurt çapında da takip edilip örnek alınıyor.

72’inci yayın yılına girişimiz nedeniyle, 2013 yılında kaybettiğimiz büyüğümüz Bedrettin Maradit'i rahmetle anıyor, 41 yıl gazeteyi aralıksız çıkardıktan sonra gazeteyi Kubilay ailesine devreden Aydın Maradit başta olmak üzere, yeni yaşımızı önceden kutlamaya başlayan değerli dostlarımıza, idari ve mülki erkan ile tüm okuyucularımıza teşekkür ediyoruz.

Allah'tan nice yayınlar dileği ile saygılar sunarız.

IDüzce PostasıI


Editör: Ç. Diger

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • İSMAİL HAKKI GÜRBÜZ
    İSMAİL HAKKI GÜRBÜZ
    26.04.2022 13:21

    50 Lİ yıllarda Namıkkemal ilkokuluna giderken hergün önünden geçerdik bazen yanındaki gazoz imalathanesinde Behiye teyze bize gazoz verirdi,Çok güzel günlerdi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız