Düzce’nin saçını-sakalını düzeltiyoruz

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, İnönü ve Avni Akyol parklarında eleştirilere neden olan ve halen devam devam eden budama ve ağaç kesimleri için yaptığı özel açıklamada, “Uzun süre dokunulmamış ve saçı- sakalı birbirine karmış ağaçlara ve yeşil alanlara çeki düzen veriyoruz” dedi.

Düzce’nin saçını-sakalını düzeltiyoruz
21.11.2019 - 18:24

İnönü ve Avni Akyol Parklarında bir süredir devam eden ağaçların kesimi ve budaması çalışmasıyla ilgili halktan gelen “Ağaç katliamı yapılıyor” şeklindeki tepkiler için Harun Can Şerbetçi’nin sorusuna açıklık getiren Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Düzce’nin ağaçları ve yeşil alanlarının saçı- sakalı birbirine karışmış. Biz bunlara çeki düzen veriyoruz” yanıtını verdi.

Dr. Özlü, bu çalışmayı Düzce Üniversitesiyle bilimsel tespitlerle yaptıklarını yineleyerek, katliam yapmıyoruz. Raporlu ağaçları kesiyoruz. Köküne baksanız sağlam, ama ağaç üstünden kurumuş veya deforme olmuş. Hastalıklı ağaçlar bunlar. Park ve Bahçeler Müdürümüz Kenan Albayrak, konusuna hakim uzman bir arkadaşımız. Halktan veya sizden gelen her konuya açıklık getirip, hem pratikte fotoğraflayıp, hem belgeleyip bizlere rapor veriliyor. Örneğin; bir ağaç tespit edildi. İyi ki kesilmiş. İnsanların üzerine yıkılabilirdi. Emin olun, gelecek günlerde Düzce’miz her şeyi ile daha yaşanır olacak” dedi.

(Haber/Foto: Harun Can Şerbetçi)

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Vadandaş
    Vadandaş
    22.11.2019 08:10

    Düzcede. Şöyle acık bir alanda parkta dinlenırken oturup eşiyle cay içilecek yer yok biz mecburmuyuz kafelere gidip kazıklanmaya beledıyeye ait cay bahcelerı olmalı ve uygun olmalı

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız