30 km boyunca ağaçlar kesilecek

Melen’ı ıslah etme gerekçesi ile yüzlerce ağacın kesileceğini belirten Çiftlik Köyü Muhtarı Ahmet Emin Atay, “Islah edecekseniz suyun altını Islah edin, ağaçları değil” diyerek tepkisini gösterdi.

30 km boyunca ağaçlar kesilecek
5.02.2022 - 18:59
Özel Haber
1

Çiftlik Köyü Muhtarı Ahmet Emin Atay, Melen deresi kenarında ağaç katliamı yapıldığını belirtti. Hasanlar Barajı’ndan Paşakonağı’na kadar, Yığılca istikametinden gelen barajın sağ ve solundaki ağaçların tamamının kesimi için Milli Emlak Müdürlüğü’nün ihale yaptığını ve müteahhidin kesime başlaması ile kendilerinin konudan haberdar olduğunu ifade eden Atay, “Buradaki amaç sel yataklarını temizlemekmiş. Islah edilecekse önce derenin içini derinleştirerek, buradaki mili, çamuru, kayayı temizlesinler. Yaklaşık 20-30 km boyunca dere kenarındaki tüm ağaçları kesecekler. Ağaç keserek sel önlenmez, seli tutan ağaçtır. Bunu ilkokul öğrencisine bile öğretiyorlar artık. Benim köyüm Melen kenarında kurulu bir köy. Su çoğaldığı takdirde suyun yönü değişip köyün içine girme ihtimali var. Yanlış işlem yapıyorlar. Milli Emlak topu DSİ’ye atıyor, DSİ Orman Bakanlığı’na atıyor, kimse üstlenmiyor. Ama ihaleyi yapan Milli Emlak” diye konuştu.

İhaleyi alan firmanın hiç bir iş güvenliği önlemi almadığını da belirten Atay, “Kesim motorları ile kesimi gerçekleştiriyorlar. Bırak kafaya takılan kaskı, eldiven bile yok. Ben köyümde ağaçlar kesilmesin diye doğalgaz getirttim. Kendi çabamla sırf senede 1000 ağaç kurtarmak için. Bu yapılan katliam katliam. Hasanlar barajından Düzce istikametine 30 kilometreyi kapsayan bir katliam. Islah edecekseniz suyun altını ıslah edin, milletin yazın gölgesinde oturduğu ağaçları değil. Yazıklar olsun. Bu katliamı durdurmak için ne gerekiyorsa yapacağım” ifadelerini kullandı.


Editör: Ç. Diger

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Kasabalı
    Kasabalı
    7.02.2022 22:33

    Sadece orası değil.Kabalak köyünden Sarayyeri mahallesine kadar olan tabakhane deresi kenarındaki agaclarada kesim başlamıştır.Bu ağaçlar buyumeden önce tarlalarımız selde akıp gidiyordu.Agaçlar yetişince bu toprak kaymaları dan kurtulmuştuk.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız