Meclisi bilgilendirdi

Düzce Belediye Meclisi’nin Şubat ayı ikinci birleşiminde, Park ve Bahçeler Müdürü Kenan Albayrak brifing verdi.

 Meclisi bilgilendirdi
11.02.2022 - 15:47
Haber Merkezi

Meclis üyelerine, Düzce Belediyesi sorumluluk alanındaki park ve bahçelerde yapılan ağaç ve çalı budamaları ile ilgili bilgiler sunan Albayrak, şekil ve sağlık açısından yapım usulüne uygun budalamalar gerçekleştirdiklerini söyledi.

Şehir içerisinde bulunan ağaçlara ve köklerine onarım ve yapı çalışmaları esnasında zarar verilebildiğini ifade eden Albayrak, bu zararın asgari düzeyde tutulabilmesi için özen gösterdiklerini belirtirken, çürüyen veya tedavisi gereken ağaçlara da nasıl müdahale yapılması gerektiğini anlattı

Zaman zaman çürüyen, kuruyan veya rüzgar ve kar gibi hava şartları nedeniyle ağaçların üzerindeki ağırlığı kaldırmak, devrilme veya kırılma tehlikesi bulunan ağaçları maddi, manevi ve kayıp ve can kaybına mahal vermemek için kesmek ve ya budamak durumunda kaldıklarına da değinen Albayrak, sağlıklı ağaçlara bir zarar gelmemesi için bütün budama ve kesimlerde bizzat bulunduğunu ifade etti.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız