Katı atık tesisinde 2 proje hayata geçirilecek

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Katı Atık Ayrıştırma, İşleme ve Enerji Üretim Tesisinde incelemelerde bulundu. Başkan Özlü, peyzaj çalışmalarının devam ettiği tesisin lavanta kokacağını söyleyerek, tesise yönelik 2 yeni projenin hayata geçirileceği müjdesini verdi.

21.04.2022 - 16:18
Güncelleme 21.04.2022 - 16:37
Haber Merkezi

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, kentin önemli yatırımlarından biri olan ve uzun yıllardır var olan çöp sorununu çözüme kavuşturan katı atık ayrıştırma, işleme ve enerji üretim tesisinde incelemelerde bulundu.

 

“ÇÖP SORUNUNU ÇÖZDÜK”

Tesiste yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Özlü, “Göreve geldikten sonraki ilk 18 ay içerisinde tesisimizi hayata geçirdik. Düzce İli Katı Atık Birliği, Katı Atık Ayrıştırma ve İşleme Tesisimizde peyzaj düzenleme çalışmasını yapıyoruz. Peyzaj düzenlemesiyle ağaçlandırıyoruz, bitkilendiriyoruz. Boş kalan alanlara da lavanta dikiyoruz. Bu tesiste bundan sonra lavanta kokuları hâkim olacak” dedi.

 

SERA VE İŞLEME TESİSİ KURULACAK

Tesise yönelik 2 projeleri olduğunu da kamuoyu ile paylaşan Başkan Özlü, “Bunlardan birisi sera projesi. Projenin alt yapısını hazırladık. İnşallah önümüzdeki 2 ay içerisinde hayata geçireceğiz. Bu serada katı atık tesisinden çıkan faydalı su ile dağ çileği yetiştireceğiz. İkinci projemiz atıktan türetilmiş yakıt projesidir. Bu tesise gelen çöplerden belli bir kalorifik değeri olanları ayrıştırarak bunları çimento fabrikalarına yakıt olarak sunmak üzere bir işleme tesisi kuruyoruz. Düzce’mize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

 


Editör: Ç. Diger
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız