Haritada yokuz!

Düzce'den Yedigöller'e gitmek isteyenleri navigasyon Bolu'ya yönlendiriyor.

Haritada yokuz!
3.05.2022 - 16:31
Güncelleme 3.05.2022 - 16:32
Haber Merkezi
1

Muhteşem güzellikteki bal ormanları, Hasanlar Barajı, Saklıkent ve Yoğunpelit Şelaleleri, Sarıkaya ve Gökçeağaç Mağaraları ile birçok güzelliği içinde barındıran Yığılca, aynı zamanda ülkemizin önemli turizm değerlerinden biri olan Yedigöller Milli Parkı'na 35 kilometre mesafede, kolay ve rahat ulaşım ağına sahip olması sebebiyle ilimizin önemli destinasyon ayaklarından biridir. Düzce Valiliği, Düzce-Yığılca arasındaki destinasyon ağını güçlendirmek amacıyla Yığılca-Yedigöller arasındaki 35 kilometrelik yol asfaltlayarak, yön ve yürüyüş parkuru levhaları koyarak yol çalışmalarını tamamladı. Yığılca-Yedigöller Milli Parkı yol ağı üzerinde, şiirsel güzellikteki köyler ve köy evleri, ekili alanlar, koyun ve kuzu sürüleri, zengin flora ve faunasıyla sizlere huzurlu ve keyifli bir yolculuk sunuyor.

 

Ancak bu yolu bilmeyen özellikle şehir dışından gelen misafirler, google haritalar veya navigasyon üzerinden gitmek istediklerinde D-100 üzerinden önce Bolu'ya, daha sonra da Yedigöller'e yönlendiriliyor.

Bu da Düzce turizminin gelişmesi açısından büyük bir eksiklik olarak değerlendiriliyor.

Düzce'nin önemli yürüyüş parkurlarından biri olan Yığılca-Yedigöller arası 35 kilometre olup, Yığılca, Karakaş, Mengen, Yaylatepe, Yedigöller arasını kapsıyor. Yığılca’dan yürüyüşe geçilen parkur, Karakaş Köyü, Mengen Köyü, Yaylatepe Köyü üzerinden Yedigöller’e ulaşılmasıyla son buluyor.


Editör: Ç. Diger

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Zek
    Zek
    4.05.2022 16:51

    Çalışınca oluyo

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız