Kadınlar doğada yenilebilir ot topladı

Düzce'nin yöresel otlarını ve ot yemeklerini tanıtmak amacıyla 2-5 Haziran 2022 tarihlerinde altıncısı düzenlenen, “Geleneksel Düzce Otları Bereket Festivali ” kapsamında ‘Doğada Ot Toplama’ etkinliği düzenlenerek ‘En Çok Çeşit Yenilebilir Ot Toplama Yarışması’ gerçekleştirildi.

Kadınlar doğada yenilebilir ot topladı
1.06.2022 - 16:07
Haber Merkezi

Düzce Belediyesi Kent Konseyi tarafından organize edilen 6. Geleneksel Düzce Otları Bereket Festivali’nin ilk etkinliği ‘Doğada Ot Toplama’ kadınların katılımıyla gerçekleştirildi. Kent Konseyi Başkanı Ali Dilber’in başarılar dileyerek doğaya uğurladığı kadınlar, Düzce’nin dağlarına çıkarak yenilebilir ot topladı. ‘En Çok Çeşit Yenilebilir Ot Toplama Yarışması’ da gerçekleştirilerek en çok ot toplayan Saliha Küçük’ e ödülü takdim edildi.

6. Geleneksel Düzce Otları Bereket Festivalinde; mendek, yaz pancarı, diken ucu (mevlicen-melocan), sakarca, kaldirik,  ebegümeci, nivik,  (turp otu), lahana, pazı, ısırgan, kırçan, sirken, kuzukulağı, tere, kazayağı, su teresi, şevketi bostan, hoşkıran gibi yöresel bitkilerin de kullanılacağı kaydedildi.


Editör: Ç. Diger

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız