Jale Uzunhasan’ın ardından Yeşim Kaltu da görevi bıraktı

CHP Düzce Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Yeşim Kaltu, Mart 2022 tarihinden bu yana yürüttüğü görevinden istifa etme kararı aldığını açıkladı.

Jale Uzunhasan’ın ardından Yeşim Kaltu da görevi bıraktı
19.10.2023 - 15:12
Haber Merkezi

Kaltu istifasının gerekçesini ise, “İl Başkanı Semih Cemşit’in görev süresinin bitmesiyle birlikte tekrar aday olmama kararı” olarak açıkladı.

Özcan Dağıstanlı’nın il başkanlığında oluşturulan yeni yönetimin kendi kadın kolları ekibini kurma hakkının olduğu düşüncesinde olmasının da bu kararını desteklediğini vurgulayan Kaltu, istifası ile ilgili olarak şunları söyledi: “Görevim süresince, birlikte çalışmaktan onur duyduğum, İl Başkanım Semih Cemşit’e, İl Kadın Kolları Başkanım Jale Uzunhasan’a destekleri için teşekkürü bir borç bilirim.

Merkez İlçe Kadın Kolları Yönetimi üyelerime, yönetimde olmasalar da bizlerle omuz omuza çalışan kız kardeşlerime, hiç bir zaman beni yalnız bırakmayan, birlikte çalışmaktan zevk aldığım Neşe Cemşit, Ebru Gümüş, Esin Türken ve Arzu Çakıcı’ya, hamilikleri ile Faruk Darıyerli’ye ve Burhan Ustabaş’a teşekkür ederim. 

En büyük teşekkür ise, yokluğumda ebeveynlik görevini tek başına üstlenen eşim Can Kaltu’ya, lise geçiş sınavına hazırlanma sürecinde yalnız bırakmak zorunda kaldığım oğlum Demir Kaltu’ya ve ona uzaktan da olsa akıl hocalığı yapan kızım Buket Kaltu’yadır.

Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana İl Kadın Kolları Başkanım Jale Uzunhasan ve İl Başkanım Semih Cemşit ile büyük bir sinerji oluşturduk. Bu sinerji ile hedefimiz olan; en az bir vekil çıkarmaya ve ülkemizi, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yola tekrar geri döndürmeye odaklandık.

Bunun için canla başla gece gündüz demeden çalıştık. Sonucunda da onlarca yıl sonra Düzce’den bir milletvekilini Gazi Meclisimize yollama onuruna eriştik. Yönetimlerimizle çıktığımız bu yolda, birçok gönüllü yol arkadaşımız da bizlerle omuz omuza çalıştı. Bu çok önemli ve değerlidir.

Çalışmalarımız esnasında, ‘siz partinizden maaş alıyor musunuz?’ sorusuyla çok karşılaştım. Oysaki tamamen gönüllülük esasıyla çalışan vatanseverler olduk biz, olmaya da devam edeceğiz.

Atamızın; ‘Benim iki büyük eserim vardır; biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisi'dir’ diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir neferi olmak ve bir temsil makamına sahip olmak hayatımın en büyük gurur kaynaklarından biri oldu.

Cumhuriyetimizin 100.yılını kutlayacağımız bu günlerde bir Cumhuriyet Kadını ve Cumhuriyet Halk Partisinin bir neferi olarak yeni yönetimin, çıtayı bıraktığımız noktadan daha da ileriye taşımalarını temenni ediyor, kendilerine başarılar diliyorum.”

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası

                                                 


Editör: E. Kaan Dursun

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız