Özcan Türkiye Büyük Millet Meclis'nde konuştu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Düzce Milletvekili Talih Özcan, Düzce’nin sağlık alanındaki eksik ve ihtiyaçlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıdı.

Özcan Türkiye Büyük Millet Meclis'nde konuştu
2.11.2023 - 12:29
Haber Merkezi

Meclis oturumunda söz alarak, Düzce’de hastanelerin yetersizliği, yatak sayısı kapasitesinin az olması ve uzman doktor açığının hastanelerde verilen hizmetleri aksattığını vurgulayan Özcan, “Düzce Atatürk Devlet Hastanesi ve Düzce Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesinin özellikle çocuk hastalıkları, kadın doğum, onkoloji ve yoğun bakım üniteleri talepleri karşılayamıyor. Yakın zamanda doktor atamaları yapılmış olsa da uzman doktor ihtiyacı hala devam ediyor” dedi.

Düzce’de kanser hastaları için PET görüntüleme ve radyoloji hizmetlerinin verilemediğine dikkat çeken CHP’li Özcan, hastaların başka illere sevk edildiğini ve büyük zorluklar yaşadıklarını vurguladı.

Sağlık Bakanlığı’na çağrıda bulunan Özcan, “Düzce’ye acilen görüntüleme cihazları, kemoterapi ve radyoterapi imkanları sağlanmalı, insanlarımız bu çileden kurtarılmalıdır” ifadelerini kullandı.

 

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası

                                                 


Editör: E. Kaan Dursun

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız