Milletvekili Özcan ziyarette bulundu

CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan’ın da yer aldığı TBMM Dışişleri Komisyonu, parlamentolar arası iş birliğini artırmak üzere Kosova’ya gitti.

Milletvekili Özcan ziyarette bulundu
8.11.2023 - 15:24
Güncelleme 8.11.2023 - 15:32
Hayrunnisa KUBİLAY

Priştine Büyükelçisi Tunç Angılı tarafından karşılanan Fuat Oktay başkanlığındaki heyet, Kosova’daki ilk görüşmesini Başbakan Albin Kurti ile gerçekleştirdi. Ziyarette Türkiye’nin Kosova’ya ve bağımsızlığına olan desteği bir kez daha teyit edildi.

Türk heyeti Kosova Meclisi Başkan Yardımcısı ve Avrupa Konseyi Kosova Delegasyonu Başkanı Saranda Bogujevci ve delegasyonda görev yapan diğer Kosovalı vekillerle de bir araya geldi. Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi bünyesinde yürütülen iş birliği ve dayanışmayı artırarak sürdürmek konusunda mutabık kalındı

KFOR Komutanlığını bir yıl süreyle üstlenen Tümgeneral Özkan Ulutaş’ı Priştine’deki KFOR Karargahında ziyaret eden Dışişleri Komisyonu heyeti, kritik bir dönemde üstlendiği önemli görevinde kendisine başarılar diledi.

Ziyaretlerle ilgili değerlendirmelerde bulunan CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan, “Kosova’lı muhataplarımızla ikili ilişkilerimizi daha da ilerletmek, parlamentolar arası iş birliğimizi artırmak için atılabilecek adımları, bölgesel ve küresel gelişmeleri değerlendirdik. Misafirperverlikleri için kendilerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

 

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası

                                                 

 


Editör: H. Merkezi

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız