CHP Düzce’ye çıkarma yaptı

CHP'nin 27 milletvekili, parti meclis üyeleri ve yüksek disiplin kurulu üyeleri Düzce'ye gelerek vatandaşın nabzını tuttu.

CHP Düzce’ye çıkarma yaptı
11.01.2022 - 17:50
Haber Merkezi

Mahmut Tanal, Gamze İlgezdi, Ali Mahir Başarır ve Veli Ağbaba başta olmak üzere CHP'nin 27 milletvekili, parti meclis üyeleri ve yüksek disiplin kurulu üyeleri, Düzce’de çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.

Ziyaretler öncesi CHP Düzce İl Başkanlığı binası önünde basın açıklaması düzenlendi. CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, “Düzce’de çocuklarımızın geleceği yarınlarımız için çalışmalar yapmak üzere sayın vekillerimiz bugün bizlere destek olmaya geldiler” dedi.

 

İLGEZDİ: GÖNÜL KÖPRÜLERİ KURMAYA GELDİK

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze İlgezdi ise, Düzce’deki saha çalışmalarına katılmak üzere geldiklerini söyledi. Bütün illerde halkla temasta olacakları çalışmalar yürüteceklerini ifade eden İlgezdi, “Bütün ilçelerimize dağılacağız ve her ilçemizde aynı anda eşzamanlı bir çalışma yürüteceğiz. Günün sonunda da burada gönül köprülerini kurmak adına hep birlikte bir yol yürümüş olacağız. Öncelikle Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun selamlarını ve hürmetlerini iletmek isterim tüm Düzce halkına. Düzce’nin darda, yoklukta, kıtlıkta bir araya gelen yürekli insanların memleketi olduğunu biliyoruz. Bugün Ankara'dan gelen bütün ekibimizle Akçakoca'dan Kaynaşlı'ya, Cumayeri'nden Yığılca'ya, Gölyaka'dan Çilimli'ye, Merkezden Gümüşova'ya yayılan yüreği güzel insanlarımızla bir araya geleceğiz, Düzce’mizi gezeceğiz. Halkımızla hasbihal edeceğiz. Bizler sizlerle sohbet ederken esas sizin dertlerinizi dinleyeceğiz. Biz dinleyeceğiz, siz anlatacaksınız ve gerek milletin kürsüsünden, gerekse yaşamın her alanında Düzce'nin hakkını hukukunu korumak için bizler de sahip çıkacağız. Nerede gam keder varsa elimizden geldiğince bu yaraları da sarmaya çalışacağız” dedi.

 

“DÜZCE TURİZM CENNETİ OLMAYI HAK EDİYOR”

Düzce’nin uzun yıllardır çeşitli nedenlerle ihmal edildiğini ve yetim bırakıldığını belirten İlgezdi, “Oysa İstanbul ve Ankara'nın tam ortasında olup bu iki merkezi birbirine bağlayan genç bir il olduğunu söylemiştim. Aslında keşfedileyi bekleyen bir turizm cenneti. Biz bugün dağı doğası ve insanıyla engin bir derya olan Düzce’mizi yok sayanlara buradan hatırlatmak istiyoruz ki Düzce bir durak yeri değildir ve bir durak yeri olmayı hak etmiyor. Bir turizm cenneti olmayı hak ediyor. Düzce'nin birçok sorunu olduğunu da biliyoruz. Uzaktan ışıl ışıl görünen, yakından baktığımızda yorgun, unutulmuş kaderine terk edilmiş bir kent görüyoruz biz. Unutulmasın ki bu şehir yüreğimize nakış gibi işlediğimiz, kendimize yurt edindiğimiz Anadolu’nun en önemli kavşaklarından biri” dedi.

 

“DÜZCE’NİN CAN SUYU OLMAYA GELDİK”

 

Milyonlarca insanın işsiz, çaresiz ve yokluk içinde olduğunu, üretimden koparılmış bir Türkiye'de yaşadığını kaydeden İlgezdi, “Mutfaklar yangın yeri. Türkiye'nin gerçeğini ve Düzce'nin de gerçeğini en iyi yansıtan söz olsa gerek. Ancak bizim gibi yola düşen insanlar için ve halkımıza vereceğimiz enerji için umutsuzluğa asla yer yok. Hep birlikte hiçbir çocuk yatağa aç girmeyinceye kadar durmadan usanmadan bıkmadan çalışacağımızı buradan ifade etmek isterim. Bilgimizle, birikimimizle, tecrübemizle, inancımızla bütün sorunları çözeriz. Çiftçimiz üretir, esnafımız satar, memleketimize bereket gelir. Bunu istemek önemli ve mücadele etmek önemli. Yani Anadolu’nun yüzünü güldürse güldürse Cumhuriyet Halk Partisi güldürür.

Bugün birçok alanın sıkıntılarını dinleyeceğiz. Düzceli vatandaşlarımızı ziyaret edeceğiz. Düzce'nin can suyu olmaya geldik. İnanıyorum ki günün sonunda vatandaşlarımızla halkımızla yeni gönül köprülerini bir kez daha kuracağız. Çalmadık kapı, girmedik mahalle, sıkmadık el, dokunmadık yürek bırakmayıncaya kadar karış karış Düzce’yi gezeceğiz. Şunu önemle vurgulamak isterim, Düzce ve Düzce insanı asla yalnız değildir“ ifadelerini kullandı. (Cemile Sandıkçı)


Editör: C. Sandıkçı