Semih Cemşit: Zamanınızı kanser hastalarına harcayın

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekillerinin Düzce ziyareti sonrası oluşturdukları raporu, parti grup toplantısında kürsüden paylaşan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na “CHP'li belediyelerin beceriksizliğini örtmek için AK Parti belediyelerine saldırdığınızın farkındayız” cümleleri ile eleştiride bulunan AKP milletvekili Ayşe Keşir’e CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit’ten yanıt geldi.

Semih Cemşit: Zamanınızı kanser hastalarına harcayın
20.01.2022 - 19:35
Güncelleme 20.01.2022 - 19:38
Haber Merkezi

Cemşit yayınladığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Salı günü gerçekleşen Parti Meclis toplantısında,27 si Milletvekili olmak üzere 41 üst düzey parti yöneticisinin, Düzce temaslarını kürsüden milyonlarla paylaştı. Kent ziyareti esnasında esnaf ve vatandaşın sıkıntılarını dinleyip notlar alarak bir rapor oluşturan CHP heyeti, bu raporu bizzat genel başkana iletti ve Düzce insanının yaşadığı mağduriyetleri birinci ağızdan ana muhalefet liderine aktardı. Gün boyu yapılan yüzlerce temas esnasında, Düzcelinin değişimden yana olduğu net bir şekilde ortaya çıkarken, her gün ana haber bültenlerinde, meclis kürsüsünden halkın sorunlarını dile getirmek ve çözüm önerileri sunmak için canla başla mücadele eden milletvekillerini karşısında gören vatandaşların mutluluğu ise gözle görülmeye değer anlardan biriydi. Tamda raporda yazdığı gibi,11 Ocak günü tüm samimiyetleri ile vekillere, yaşadıkları mağduriyetleri ve nasırlaşmış sorunları aktaran yurttaşımız, seslerinin artık duyulmasını istediklerini bunun içinse, gereken desteği vereceklerini aktardılar. Görüşmelerin neticesinde ise elde edilen yalın veriler, genel başkana sunuldu ve tüm ülkenin içinde bulunduğu ekonomik kriz, buna ek mutsuzluk haritası da net ortaya çıkmış oldu.

Geçen haftaki bu ziyaretin ardından geçtiğimiz gün Düzce Milletvekili sayın Ayşe Keşir’in bu rapor doğrultusunda ‘CHP'li belediyelerin beceriksizliğini örtmek için AK Parti belediyelerine saldırdığınızın farkındayız’ cümlelerine anlam verememekle birlikte, rotayı neden CHP belediyelerine çevirdiğini gülümseyerek okuduk. Kendisine Düzce’nin yerlisi ve doğduğu günden bu yana bu kentte yaşayan, üreten bir Düzceli olarak şunları sormak isterim;

1-CHP Belediyesinde olan, hesap verebilen, şeffaf belediyecilik anlayışı ile ilerleyen hangi ilimizi beceriksiz olarak nitelendirdiniz gerçekten öğrenmek isteriz? Size civar belediyelerimizden örnekler vermek isterim. Devlet baba duygusunun yeniden can bulduğu, herkesi kucaklayan Ankara belediyesini mi kastettiniz? Yoksa modern, çağdaş ve başarılı bir kent kimliğine yeniden bürünen İstanbul belediyesini mi? Yoksa yanı başımızda, şehir planlamasına, huzur ve refaha önem veren Bolu Belediyesi mi?

2-Düzce’de nerde olduğunu hiç bilmediğimiz, açıklamanızdan öğrendiğimiz hayal bile edemeyeceğimiz, hangi projeleri genel başkanımıza gezdirmeyi planlıyorsunuz öğrenmek isteriz?

3-Pandemi döneminde gerçekleşen 250 etkinlik listesini detaylı şekilde yazar mısınız?(Çocuk oyunları hariç) Hangi ünlü sanatçılar, hangi tarihlerde, hangi büyük konserleri vermişlerdir? İlimize akın eden ünlüler hangi lokasyonlarda halkla buluşturulmuştur?

4-Madem doğalgaz tüm ile yayıldı, doğalgaz olmayan ilçemiz yok, peki neden hala belirlenen hanelere kalitesiz kömür yardımları devam ediyor?

5- Düzce’nin gelişen yüzü cümlesiyle katı atık tesisini mi anlamalıyız? Yoksa onlarca hayvanın elverişsiz barınak koşullarında yaşam mücadelesi verdiğini mi? Ya da 3 yıl öncesinde 100’lerce insanın dinlenip çay içtiği, sosyalleştiği İnönü Parkı içerisindeki kafeden, şık lakin sadece 10 masası bulunan bir işletmeye dönüşen o minyatür alanda mı sohbetler edelim?

6-Anlatmakla bitiremediğiniz projeler için zamanım yok deyip genel başkanımız için uzun açıklamalara imzanızı atmışsınız. Öyle ki genel başkanımızın SGK başkanlığı dönemine kadar uzanmışsınız.

7-Son olarak kanser hastalarını ve yaşadıkları sıkıntıları bizler üzgünüz görmezden gelemiyoruz. Biliyoruz yoğunluğunuz nedeniyle Düzce’de bulunamıyor, kentimize vakit ayıramıyorsunuz, bunun farkındayız. Lakin zamanınızı etkili kullanmak adına, size bir önerimiz olacak. Sahip olduğunuz makamlarınızı Düzce’mizde bahsettiğimiz o kanser hastalarının tedavisi için gerekli olan, Radyoterapi ünitesini kazandırmak için harcayınız. Vatandaşımızı artık Sakarya, İzmit, İstanbul yollarında perişan etmekten vazgeçiniz. Saygılarımla.”


Editör: Ç. Diger