Özlü'den Kılıçdaroğlu'na üçüncü yanıt

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisinin grup toplantısında Düzce ile ilgili dile getirdiği iddiaların 3. cevabını yine video kliple verdi. Düzcelilerin kanser ve akciğer hastalıklarıyla boğuştuğuna yönelik söylemlerine rakamlarla cevap veren Başkan Özlü, Hakan Taşıyan’ın ‘Doktor’ isimli şarkısı ile göndermede bulundu.

31.01.2022 - 17:56
Haber Merkezi

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun parti grup toplantısında Düzce’ye yönelik ortaya attığı bir takım iddialara video klip eşliğinnde yanıt vermeye devam ediyor. Üçüncü klipte Kılıçdaroğlu’nun Düzce’deki kanser hastalarına yönelik ifadelerini ele alan Özlü, iddiaları rakamlarla çürüttü.

Kılıçdaroğlu’nun, Düzce’deki bir eczacının dile getirdiğini ifade ettiği ‘Düzce halkı kanser ve akciğer hastalıklarıyla boğuşuyor’ söylemine, Başkan Özlü, ‘Kemal Bey, size verilen yalan yanlış, derme çatma raporun aksine Düzce’deki kanser hastalarının sayısında artma değil azalma vardır” söylemiyle cevap verdi.

Kılıçdaroğlu’nun aynı eczacının söylediğini belirttiği ‘Gün geçmiyor ki yeni bir kanser vakası duymayayım’ sözlerine karşın rakamlarla cevap veren Başkan Özlü, “Düzce adresli kanser olgu sayısı 2015 yılında bin 231 iken, bu sayı 2021 yılında 633 olmuştur. Düzce adresli kanser insidansı 2015 yılında 100 bin'de 341 iken, bu oran 2021 yılında 100 bin'de 158 inmiştir. Özetle, Düzce’deki kanser hastalarının sayısında son 6 yılda yarı yarıya bir azalma vardır” diyerek sözlerine nokta koydu.


Editör: C. Sandıkçı
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz