Düzce Şehir Mezarlığı'nı Meclis’e taşıdı

Düzce Şehir Mezarlığı’nda yüzlerce ağacın ihaleyle katledildiğini ifade eden CHP’li Mahmut Tanal, ağaçların üzerine devrildiği ya da üzerine konulduğu çok sayıda mezarın da tahrip olduğuna dikkat çekerek, konuyu TBMM gündemine taşıdı.

Düzce Şehir Mezarlığı'nı Meclis’e taşıdı
14.02.2022 - 14:39
Haber Merkezi

Düzce Şehir Mezarlığı’nda gerçekleştirilen ağaç kesimi ve buna bağlı olarak mezarların tahrip edilmesi tepki topladı. CHP Düzce İl Başkanlığı, “ihaleyi alan firmanın, şehir mezarlığında genç, yaşlı demeden yüzlerce ağacı keserek doğa katliamına yol açtığı” şeklinde mezarlık fotoğraflarını kamuoyuyla paylaşırken, “Düzce’nin Fahri Milletvekili” olarak bilinen CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal da konuyu Meclis’e taşıdı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yanıtlaması talebiyle Meclis Başkanlığı’na soru önergesi sunan Tanal, Düzce Şehir Mezarlığı’nda toplamda kaç ağacın kesildiğini, söz konusu kesim işinin hangi gerekçeyle gerçekleştiğini sordu.

 

TANAL: SORUŞTURMA BAŞLATILACAK MI?

Tanal ayrıca ağaç kesiminden dolayı tahrip olan, zarar gören mezarların sayısına ilişkin bilgi talep etti. CHP’li vekil, Bakan Kurum’a “Düzce Şehir Mezarlığı’nda kesilmemesi gereken ağaçların katledilmesi, ağaç kesim işlemi ile birlikte mezarların tahrip edilmesi ile ilgili sorumlular hakkında soruşturma başlatılacak mıdır?” sorusunu yöneltti.

Yakınlarına ait mezarların tahrip olduğuna dair vatandaşların ilettiği şikâyetlere değinen Tanal, “Düzce Şehir Mezarlığı’nda gerçekleştirilen ağaç kesiminden dolayı zarar gören, tahrip olan mezarların onarımına ilişkin Bakanlığınızca bir çalışma yapılacak mıdır?” diye sordu.

CHP’li Tanal, Düzce Şehir Mezarlığı’nda gerçekleştirilen ağaç kesim işleminin hangi kişi veya şirketlere yaptırıldığı, kesilen ağaçlardan elde edilen toplam gelirin ne kadar olduğu konusunda da bilgi verilmesini talep etti.

 


Editör: Ç. Diger