Semih Cemşit'ten bir açıklama daha

CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, Düzce Şehir Mezarlığı’ndaki ağaçların kesilmesiyle ilgili bir açıklama daha yaparak, “Bu zamanda böylesi çirkin görüntüleri görüyor olmak çok üzücü” dedi.

14.02.2022 - 15:38
Güncelleme 14.02.2022 - 15:39
Haber Merkezi

CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, Düzce Şehir Mezarlığı’ndaki ağaçların kesilmesiyle ilgili bir açıklama daha yaptı.

Cemşit, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Düzce Şehir Mezarlığı’nda yüzlerce ağaç ihaleyle katledildi. Ağaçların üzerine devrildiği ya da üzerine konulduğu çok sayıda mezar da tahrip oldu. Düzce şehir mezarlığında bulunan ağaçların tamamı, genç yaşlı demeden bir lojistik firması tarafından, kökünden kesilerek tam bir doğa katliamı gerçekleştiriliyor. Düzce Belediyesi tarafından ihalesi bir lojistik firmasına verilen şehir mezarlığı ağaç kesim işlemleri, tam bir katliama yol açmış durumda. Mezarlıkta bulunan yüzlerce ağaç, 'yerine yenisi dikilecek' söylemi ile kökünden kesilip kenara atıldı.

Öte yandan sağlam çürük ayırt etmeksizin, plansız programsız yapılan kesim çalışması yüzünden, mezarların bir kısmı da zarar görmüş durumda. Bu zamanda böylesi çirkin görüntüleri görüyor olmak çok üzücü. Bir kez daha anlıyoruz ki, Düzce’nin dirisine saygısı olmayan kentin yöneticilerinin, ölüsüne de hürmeti kalmamış. Milletvekilimiz Mahmut Tanal tarafından, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yanıtlaması talebiyle, Meclis Başkanlığı’na soru önergesi sunuldu. Önergede kesim işinin hangi gerekçeyle gerçekleştiğini sordu."


Editör: Ç. Diger

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız